Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Koleje Mazowieckie z nowoczesnym sprzętem do utrzymania ezt w Sochaczewie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
17-01-2017
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
coraiil

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Koleje Mazowieckie z nowoczesnym sprzętem do utrzymania ezt w Sochaczewie
Fot. Corail(zdjęcie ilustracyjne)
Firma Corail zakończyła montaż i uruchomienie systemu do obsługi toalet składów Kolei Mazowieckich, zlokalizowanego na terenie Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru w Sochaczewie. Wiele systemów w tym standardzie wykorzystywane jest do całorocznej obsługi nowoczesnego taboru w Niemczech.

Wszystkie nowe lub zmodernizowane pociągi posiadają toalety w systemie zamkniętym. Oznacza to konieczność ich właściwej obsługi, czyli opróżniania nieczystości i uzupełniania wody. Dotychczas najbardziej powszechne było stosowanie specjalnych pojazdów asenizacyjnych. Mobilne instalacje są przydatne w trudno dostępnych miejscach, jednak ze względu na swoje ograniczenia, dedykowane są do obsługi niewielkiej liczby taboru. Na profesjonalnych zapleczach technicznych pożądana jest wydajna instalacja stacjonarna, gwarantująca szybką i higieniczną obsługę toalet.

Budowa systemu gwarantuje wysoką wydajność

Instalacja Kolei Mazowieckich w Sochaczewie składa się z kompaktowej przepompowni, wyposażonej w dwa zestawy podciśnieniowych pomp rotacyjnych. Normalna praca angażuje tylko jedną pompę, uruchamiając drugą w sytuacji silnego ubytku podciśnienia. Na system składają się także 4 maszty systemowe ustawione w międzytorzu o zasięgu umożliwiającym obsługę składów na obu torach. Maszty zostały rozmieszczone optymalnie i dostosowane do eksploatacji różnego typu taboru wskazanego przez Zamawiającego.

Dla wygody i higieny pracowników oba przyłącza, ssawne i tłoczne, wykonane zostały w technologii samoopróżniającej się i bezkroplowej. Dzięki przemyślanej konstrukcji, pionowemu zawieszeniu węży odprowadzających fekalia i doprowadzających wodę, pozostają one zawsze puste. Umożliwia to całoroczną pracę, nawet w warunkach ujemnych temperatur.

Skrócenie czasu obsługi

Zaprojektowane i wykonane rozwiązanie przez Corail, znacząco przyspiesza dotychczasowe czynności odfekalniania i wodowania taboru. Czas trwania obsługi toalet udało się zmniejszyć nawet dziesięciokrotnie. Dzięki wykorzystaniu systemu stacjonarnego, czynności odfekalniania i wodowania całego składu zajmują tylko kilka minut. Tak duża oszczędność czasu wpłynie pozytywnie na dostępność taboru oraz koszty jego utrzymania. System jest prosty, bezpieczny i higieniczny w codziennym użytkowaniu.

Uruchomiony system to kolejny dowód na to, że Koleje Mazowieckie wyznaczają standardy w utrzymaniu taboru. Dzięki ciągłym inwestycjom w urządzenia do obsługi codziennej, przewoźnik jest w stanie nadążyć za rosnącymi wymaganiami pasażerów i oferować usługi na najwyższym poziomie. KM są także użytkownikiem m.in. 2 systemów zabezpieczających pociągi przed oblodzeniem, dostarczonych przez Corail, których wykorzystanie wspiera przewoźnika w trudnych warunkach zimowej eksploatacji.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5