Partnerzy serwisu:
Pasażer

Kiedy dojedziemy pociągiem do Bielawy?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
28-08-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Kiedy dojedziemy pociągiem do Bielawy?
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.plPociąg KD na stacji w Świdnicy
Trwają prace przy rewitalizacji linii kolejowej 341 od Dzierżoniowa do Bielawy. Jest niemal pewne, że pociągi do Bielawy dotrą jeszcze w tym roku.

Prace mające doprowadzić do przejezdności linii, a także jej unowocześnienia, to efekt przekazania linii przez PKP SA na rzecz dolnośląskiego samorządu. Miało to miejsce w grudniu 2018, a już miesiąc później Dolnośląska Służba Dróg i Kolei – nowy zarządca linii – rozpisał przetarg na jej remont. 22 marca podpisano wykonawcę prac, którym został Infrakol oraz Protel

Prace miały zostać zakończone z końcem sierpnia, a według pierwszych zapowiedzi powrót pociągów miał mieć miejsce we wrześniu. Prace przsunęły się jednak nieznacznie, co musi prowadzić do korekty tych planów.

– Prace przy rewitalizacji linii kolejowej między Dzierżoniowem a Bielawą są bardzo zaawansowane i we wrześniu główny zakres robót zostanie zakończony. Połączenie kolejowe na tej linii uruchomimy najszybciej jak to będzie możliwe – poinformował Michał Nowakowski, rzecznik prasowy dolnośląskiego urzędu wojewódzkiego.

Rzecznik zaznacza, że obecnie także PKP PLK wykonuje własne prace modernizacyjne na blisko 2-kilometrowym odcinku w obrębie stacji w Dzierżoniowie, w miejscu przed włączeniem do części linii, którą samorząd województwa przejął i rewitalizuje.

– Uruchomienie połączeń do Bielawy jest uzależnione od zakończenia przez PKP PLK tych robót. Przewidujemy, że jeszcze w październiku pociągi Kolei Dolnośląskich pojadą przez Dzierżoniów do Bielawy – prognozuje Nowakowski. „Rynek Kolejowy” ocenia, że najbardziej prawdopodobna data to 20 października. Od tego dnia obowiązywać będzie druga jesienna korekta rozkładu jazdy na sieci kolejowej PKP PLK.

Rozkład jazdy pociągów do Bielawy nie jest jeszcze znany. O tym jak będzie wyglądać linia po remoncie piszemy tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Próba zablokowania reaktywacji pociągów do Bielawy

Pasażer

Linia do Bielawy gotowa. Reaktywacja wkrótce [aktualizacja]

Infrastruktura

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Próba zablokowania reaktywacji pociągów do Bielawy

Pasażer

Linia do Bielawy gotowa. Reaktywacja wkrótce [aktualizacja]

Infrastruktura

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5