Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Linia do Bielawy gotowa. Reaktywacja wkrótce [aktualizacja]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
18-10-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Linia do Bielawy gotowa. Reaktywacja wkrótce [aktualizacja]
fot. Patryk Wild
Jak potwierdza samorząd województwa dolnośląskiego, zakończyły się zasadnicze prace na rewitalizowanej linii kolejowej nr 341 do Bielawy. Województwo nie będzie czekać z reaktywacją połączeń do nowego rozkładu jazdy; pociągi mają ruszyć jeszcze w listopadzie.

PKP SA zdecydowały się przekazać w ręce samorządu Dolnego Śląska nieczynną od 2001 roku linię 341 od Dzierżoniowa do Bielawy Dolnej w ubiegłym roku. Już miesiąc po przejęciu linii Dolnośląska Służba Dróg i Kolei – nowy zarządca linii – rozpisał przetarg na jej remont. 22 marca podpisano umowę z wykonawcą prac, którym został Infrakol oraz Protel

Prace miały zostać zakończone z końcem sierpnia, ale opóźniła je m.in. decyzja wojewody, który nie pozwolił na realizację robót na zgłoszenie. Jak informuje "Rynek Kolejowy" Michał Nowakowski, rzecznik marszałka województwa dolnośląskiego, 24 września decyzja wygasła, co pozwoliło wrócić do rewitalizacji. Zasadnicze prace właśnie się zakończyły, a na przyszły tydzień planowane są odbiory.

To świetna wiadomość dla pasażerów. Jak potwierdza przedstawiciel samorządu, pociągi mają ruszyć już w przyszłym miesiącu. Koleje Dolnośląskie nie będą musiały czekać na nowy rozkład jazdy, który wejdzie w życie w grudniu, ponieważ do Bielawy zostaną wydłużone trasy istniejących kursów z Wrocławia do Dzierżoniowa. Czas podróży do Wrocławia stacji końcowej w Bielawy Zachodniej ma wynosić ok. 85 minut; w przyszłości możliwe jest wydłużenie linii pod zbiornik i Góry Sowie, do Górnej Bielawy.

Aktualizacja: Pełna oferta handlowa od nowego rozkładu

Po publikacji artykułu otrzymaliśmy dodatkowe wyjaśnienia od UMWD. Na chwilę obecną, uruchomienie pełnej oferty handlowej jest zakładane jednak od nowego rozkładu jazdy. W listopadzie mają odbyć się przejazdy techniczne oraz zapoznanie szlaku; uruchomienie pociągów handlowych w listopadzie, choć może się udać, nie jest jeszcze pewne. 
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5