Partnerzy serwisu:
Pasażer

Próba zablokowania reaktywacji pociągów do Bielawy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-12-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Próba zablokowania reaktywacji pociągów do Bielawy
fot. Roman Czubińskizdjęcie ilustracyjne - przejazd próbny do Bielawy
Pierwszego dnia reaktywacji pociągów na odcinku Dzierżoniów – Bielawa podjęto próbę zablokowania pociągu. Mimo wszystko składy kursują i wożą tłumy pasażerów.

Sądząc po liczbie podróżnych, którzy skorzystali z pociągów do Bielawy Zachodniej, o frekwencję na odcinku od Dzierżoniowa do Bielawy możemy być spokojni. Na wieczorne połączenia składy są wzmacniane dodatkowymi spalinowymi zespołami trakcyjnymi. Niestety w dniu reaktywacji doszło do przykrych incydentów.

– Potwierdzam, że działkowcy, którzy od lat korzystali z nielegalnego przejścia przez tory, próbowali zablokować przejazd pociągu, jednak zostali poinformowani o tym, jaka jest cena takiej blokady i odstąpili od protestu – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Niestety doszło też do groźnych incydentów. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na trasie pociągu, na torach, poukładano tłuczeń, który w jednym przypadku doprowadził nawet do uszkodzenia przewodów powietrznych zespołu trakcyjnego.

Przypomnijmy, że już przed otwarciem linii dochodziło do protestów przeciwko jej budowie. Najgłośniej protestowała w Bielawie rodzina, która, podobnie jak działkowcy, korzystała z "dzikiego" przejazdu przez tory i obawiała się, że odnowiona linia kolejowa będzie przeszkodą w realizacji miejskiej obwodnicy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5