Partnerzy serwisu:
Pasażer

Wracają pociągi Wrocław - Zielona Góra

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
21-02-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Wracają pociągi Wrocław - Zielona Góra
rys. PR
Od 10 marca 2024 r. Polregio przywraca bezpośrednią relację Zielona Góra – Wrocław po trzymiesięcznej przerwie, wynikającej z braku porozumienia pomiędzy województwami lubuskim i dolnośląskim. Swoje połączenia od tego dnia uruchomią też Koleje Dolnośląskie.

W zapowiedzi powrotu połączeń Polregio podkreśla, że będziemy realizować przejazdy na tej samej trasie, co wcześniej, oferując lepsze warunki przejazdu, ponieważ przewozy będą obsługiwane przez jednostki ED78 Impuls, ED72 i EN57AL. Pojazdy mogą przewieźć ponad 170 pasażerów, a do tego jedno z czterech kursów będzie realizowane w podwójnym zestawieniu.

Pociągi będą kursować będą 4 razy dziennie na trasie: Zielona Góra – Nowa Sól – Głogów – Ścinawa – Wołów – Brzeg Dolny – Wrocław Główny, zatrzymując się na wszystkich przystankach pośrednich, zapewniając mieszkańcom regionu dojazd pracy, szkół, urzędów czy placówek medycznych - podkreśla Polregio.
 
Ze względu na brak porozumienia z zarządem województwa dolnośląskiego od 9 grudnia, nie ma bezpośredniego połączenia pociągów regionalnych pomiędzy Zieloną Górą i Wrocławiem. Do tego czasu połączenie obsługiwała spółka Polregio. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego dążył do tego, by na trasie kursowały tylko pociągi Kolei Dolnośląskich.

Ostatecznie wypracowane rozwiązanie obejmuje dwanaście par pociągów, osiem obsługiwanych przez Koleje Dolnośląskie oraz cztery pary Polregio. Część połączeń KD pojedzie jednak inną trasą niż dotąd. Wkrótce opiszemy bardziej szczegółowo założenia rozkładu jazdy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Polregio: Na wiosnę sytuacja w Lubuskiem wróci do normy

Tabor i technika

Polregio i Arriva odwołały się od warunków przetargu na Podlasiu

Prawo i polityka

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Polregio: Na wiosnę sytuacja w Lubuskiem wróci do normy

Tabor i technika

Polregio i Arriva odwołały się od warunków przetargu na Podlasiu

Prawo i polityka

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5