Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Jest nowy dyrektor Departamentu Kolejnictwa w MI

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
15-01-2024
Ostatnia modyfikacja:
16-01-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Jest nowy dyrektor Departamentu Kolejnictwa w MI
Fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl,
Postępują zmiany personalne w Ministerstwie Infrastruktury. Dyrektorem Departamentu Kolejnictwa w resorcie został Tomasz Warsza – dowiedział się "Rynek Kolejowy".  

Dyrektorem Departamentu Kolejnictwa w Ministerstwie Infrastruktury przez praktycznie cały okres rządów Prawa i Sprawiedliwości był Tomasz Buczyński – powołany na to stanowisko 4 sierpnia 2016 r. Jego poprzednikiem był z kolei Stefan Jarecki. Zbiegło się to w czasie z rezygnacją Piotra Stommy, który w ówczesnym rządzie był wiceministrem ds. kolei (jego następcą był Andrzej Bittel). Jako jeden z sukcesów swojego pionu w resorcie Buczyński wymieniał nowy Krajowy Program Kolejowy.

O zakończeniu pracy dyr. Buczyńskiego nie informowano oficjalnie, ale według naszych źródeł ta zmiana nastąpiła jeszcze przed końcem roku. Teraz poznaliśmy nazwisko jego następcy – na stronie Ministerstwa Infrastruktury od 10 stycznia 2024 roku jako dyrektor figuruje Tomasz Warsza. Pracował on już w tym resorcie dekadę temu – najpierw jako dyrektor w 2014 roku Departamentu Transportu Kolejowego, a następnie nowego Departamentu Rozwoju Kolei. Później pracował w Urzędzie Transportu Kolejowego.

Bez zmian pozostają nazwiska zastępców dyrektora departamentu. Są nimi Jakub Kapturzak, Tomasz Rurka oraz Marcin Piwowarski. Przypomnijmy, że od 13 grudnia resort infrastruktury ma w nowego szefa, którym został Dariusz Klimczak z Polskiego Stronnictwa Ludowego, natomiast 15 grudnia Piotr Malepszak został powołany na stanowisko wiceministra odpowiedzialnego za kolej.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5