Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

W Zawadzie na Lubelszczyźnie powstanie nowy LCS

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Autor:

PKP PLK

Data publikacji:
06-07-2024
Ostatnia modyfikacja:
04-07-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
W Zawadzie na Lubelszczyźnie powstanie nowy LCS
fot. PKP PLKTory w miejscowości Zawada
W Zawadzie między Zamościem a Szczebrzeszynem (lk69) powstanie lokalne centrum sterowania ruchem kolejowym. W 2026 roku pod kontrolą nowoczesnych systemów komputerowych pojadą pociągi na trzech liniach kolejowych w woj. lubelskim. Inwestycja za około 130 mln zł jest finansowana z KPO i ma już wykonawcę.

Z budynku nowego lokalnego centrum sterowania w Zawadzie dyżurni ruchu będą na bieżąco nadzorować bezpieczeństwo ruchu kolejowego na trzech liniach kolejowych Rejowiec – Zawada (lk69), Zawada – Hrubieszów (lk72) oraz Zawada – Zamość Bortatycze (lk83).

Na monitorach komputerów będą obserwować pociągi przejeżdżające przez stacje Zawada, Zamość, Zamość Szopinek, Jarosławiec, Ładownia Miączyn, Werbkowice, Hrubieszów, Zamość Bortatycze. Pracownicy kolei będą mieć też nadzór nad sześcioma przejazdami kolejowo-drogowymi. Pociągi i samochody będą wyświetlać się na monitorach, a dyżurni ruchu w przypadku zdarzenia będą mogli szybko reagować.

– Dla jeszcze większego poziomu bezpieczeństwa na przejazdach zamontowane będą urządzenia odpowiedzialne za samoczynne zamykanie rogatek w Zamościu na ul. Błonie, ul. Męczenników Rotundy, ul. Okopowej, ul. Partyzantów i ul. Legionów oraz w Werbkowicach na ul. Kolejowej – poinformowało PKP PLK.

Nowoczesny komputerowy system sterowania ruchem pociągów zainstaluje Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego i Kolejowego z siedzibą w Zielonce.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5