Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Miesiąc komunikacji zastępczej na linii do Rejowca. Z powodu remontu mostu

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
23-03-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Miesiąc komunikacji zastępczej na linii do Rejowca. Z powodu remontu mostu
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SAzdjęcie ilustracyjne
Ponad miesiąc komunikacji zastępczej czeka pasażerów pociągów Rejowiec – Zamość, począwszy od maja. Powodem jest remont mostu. 

Jak informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK, zarządca infrastruktury zaplanował, w dniach od 9 maja do 11 czerwca, remont mostu kolejowego i przepustu między Rejowcem a Zawadą (linia kolejowa nr 69). – Wymienione będą tory, przebudowane przyczółki i przęsło sześciometrowego mostu nad rzeką Rejka w pobliżu przystanku Zagrody Kościół. Przepust położony między Wólką Orłowską a Tuligłowami, będzie miał wymienione ściany betonowe i zostanie wzmocniony.

– Koszt prac to ponad 1,1 mln zł netto – wymienia przedstawiciel spółki. – W efekcie inwestycji zapewnione zostanie bezpieczeństwo przejeżdżających pociągów i poprawiona ich estetyka – podkreśla Jakubowski. 

Z powodu prac na odcinku Rejowiec – Zamość Wschód – Rejowiec konieczne jest wprowadzenie komunikacji zastępczej za 8 pociągów Polregio i 2 pociągi IC Zamoyski kursujące na odcinku z Lublina do Hrubieszowa. Te zmiany są już uwzględnione w rozkładzie jazdy, a Polregio rozpisało przetarg na komunikację zastępczą. Łącznie zastąpi 286 kursów. Autobusy przejadą 24024 kilometrów.

Warto przypomnieć, że w poprzednich dwóch latach na remonty mostów kolejowych na Lubelszczyźnie zarządca infrastruktury wydał 25 mln zł.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5