Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Zobacz pierwszy DM90 w barwach SKPL

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
13-07-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Pierwszy ze sprowadzonych z Holandii pojazdów DM90 zyskał barwy przewoźnika SKPL. Prezentuje się w nich bardzo efektownie.

Prywatny przewoźnik SKPL Cargo kupił w ubiegłym roku 32 pociągi spalinowe DM90 od holenderskiego Nederlandse Spoorwegen. Pojazdy sprowadzane były do Polski partiami.  Zespoły trakcyjne DM90 mają 25 lat, Koleje Holenderskie NS eksploatowały je do 2018 roku. SKPL planuje ich polonizację i wykorzystanie do przewożenia pasażerów na krajowych liniach niezelektryfikowanych.

Od kilku dni duże zainteresowanie budzi w Internecie film pokazujący pierwszy pomalowany w barwy SKPL pojazd. Został on uchwycony na stacji Zagórz, gdzie mieści się baza przewoźnika. Przedstawiciel firmy Albert Mikołajczyk zastrzega w rozmowie z "Rynkiem Kolejowym", że nie oznacza to gotowości do jazdy. Przewoźnik miał do przetestowania nowe farby, i po prostu wykorzystał dobrą pogodę. - Ma to oczywiście związek z prowadzonym procesem polonizacji, ale wbrew pojawiającym się plotkom nie oznacza, że jesteśmy już na finiszu - zaznacza Mikołajczyk. 
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5