Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Zaplecze techniczne PolRegio w Krzyżu będzie zamknięte. W zamian rozwój w Lesznie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
15-12-2017
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek-kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Zaplecze techniczne PolRegio w Krzyżu będzie zamknięte. W zamian rozwój w Lesznie
Fot. Mateusz StefaniakZaplecze PolRegio w Krzyżu
W 2018 roku Przewozy Regionalne pożegnają się ze swoim zapleczem technicznym w wielkopolskim Krzyżu. Część załogi znajdzie prace w innych oddziałach, część prawdopodobnie zakończy karierę w firmie.

Obecnie w Krzyżu pracy jest już niewiele. W ostatnich latach oddział zajmował się głównie przeglądami i drobnymi naprawami taboru trakcyjnego – lokomotyw i autobusów szynowych, a także pracami lakierniczymi.

– Aktualnie zajmujemy się jeszcze obsługą lubuskich autobusów szynowych, które z uwagi na zamknięcie gorzowskiej estakady nie mogą dojechać do swojej bazy w Zielonej Górze. Z końcem lata 2018 roku inwestycja PKP PLK prawdopodobnie zakończy się, skończy się więc to zadanie. W Krzyżu obsługa wykonuje też jeszcze serwis naszych trzech autobusów szynowych kursujących do Piły – powiedział Waldemar Bachmatiuk, dyrektor wielkopolskich Przewozów Regionalnych.

Część pracowników już przeniesiona

Jak mówi, zaplecze w Krzyżu działać będzie jeszcze około pół roku, ale już jest powoli wygaszane. Przypisanych jest do niego 80 pracowników, jednak 12 zostało już oddelegowanych do pracy w Lesznie, 20 pracuje zaś w Poznaniu. Kolejni dostaną propozycję przenosin, lub odejdą z firmy w ramach czwartego etapu Programu Dobrowolnych Odejść. – Wnioski o objęcie nim pracownicy będą mogli składać do początku kwietnia – poinformował nas Dominik Lebda, rzecznik Przewozów Regionalnych

– Musimy skatalogować nasz majątek w Krzyżu, podjąć decyzję co sprzedawajmy a co likwidujemy. Obok zakładu stoi masa niesprawnych lokomotyw, większość z nich zostanie skasowana – dodał Waldemar Bachmatiuk.

Przewozy Regionalne inwestują w Lesznie


Jednocześnie rozwijane będzie zaplecze utrzymaniowe w Lesznie. Na początku marca 2016 byliśmy już na otwarciu nowoczesnej myjni w tym zakładzie, teraz otwierana jest tam nowa lakiernia.

– Czeka nas tam jeszcze trochę inwestycji, chcemy kupić dobre urządzenia diagnostyczne, dzięki którym będziemy mogli serwisować nowe pociągi i zmodernizowane EN57 – powiedział dyrektor wielkopolskich PR. Jak dodaje, w 2019 roku,w ramach modernizacji magistrali E59 prowadzonej przez PKP PLK, w rejonie Leszna przebudowany zostanie układ torowy, który skróci dojazd do hal przewoźnika.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Polregio poszukuje prezesa

Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Michał Szymajda 14 maja 2020

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Polregio poszukuje prezesa

Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Michał Szymajda 14 maja 2020

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5