Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Zapaliła się lokomotywa serii 754 prowadząca pociąg TLK Staszic

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
14-06-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Dzisiaj doszło do pożaru czeskiej lokomotywy z serii 754, prowadzącej pociąg TLK Staszic, ze Szczecina do Lublina. PKP Intercity dzierżawi pięć takich spalinowozów od czeskich kolejarzy. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany.

Dzisiaj doszło do zapalenia lokomotywy serii 754, prowadzącej skład TLK Staszic, ze Szczecina do Lublina. Spalinowóz zapalił się niedaleko miejscowości Tarnowo w powiecie stargardzkim, podczas jazdy w kierunku Piły. Pociąg Staszic kursuje ze Szczecina do Lublina przez Piłę, gdzie dochodzi do zmiany lokomotywy ze spalinowej na elektryczną, bądź też odwrotnie.

W dzisiejszym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany, o czym informuje Fakt. Do gaszenia lokomotywy oraz trawy, która zapaliła się wzdłuż trasy pociągu zostały zadysponowane zastępy strażackie z OSP Dobrzany, a także z JRG ze Stargardu. Jak informują strażacy ochotnicy, pociąg, a raczej wagony i wrak lokomotywy, zostały odholowane na bocznicę.

Patrząc na zdjęcia oraz gęsty, ciemny dym, który przykrył lokomotywę, wydaje się, iż spalinowóz zostanie skasowany i nie wróci już do służby. Jest to jedna z pięciu lokomotyw serii 754, jakie są dzierżawione przez PKP Intercity od Kolei Czeskich. Po tym zdarzeniu w taborze narodowego przewoźnika pozostaną już tylko cztery takie lokomotywy. Na pewno nie ułatwi to i tak trudnej sytuacji taborowej PKP Intercity, jeśli chodzi o lokomotywy spalinowe. Szeroko o sytuacji z tego typu taborem pisaliśmy kilka tygodni temu.

Przyczyny dzisiejszego pożaru zbada specjalna komisja.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5