Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Przystanek Oława Zachodnia w budowie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
02-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
03-06-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

W Oławie na Dolnym Śląsku powstaje przystanek Oława Zachodnia, przy dużym osiedlu Sobieskiego. Równocześnie remontowany jest także most kolejowy nad Oławą i poprawiana nawierzchnia przejazdu. Łącznie na prace przeznaczono ponad 16 mln zł, w tym 13 mln zł ze środków Programu Przystankowego.

Nowy przystanek Oława Zachodnia zapewni mieszkańcom dużego osiedla dobry dostęp do kolei. Zasadnicze prace przy pierwszym peronie są już za nami. Budowany jest drugi peron. Pracownicy wykorzystują kilka maszyn w przygotowaniu przejścia podziemnego. To w tym miejscu przez najbliższe miesiące będą się koncentrowały prace. Nowy obiekt pod torem połączy perony z miastem. Mieszkańcy osiedla zyskają swobodne i bezpieczne przejście pod linią kolejową.

Od 9 czerwca przywrócony będzie między Lizawicami a Oławą ruch dwutorowy po specjalnej, tymczasowej konstrukcji odciążającej. Zastosowana na budowie technologia prac – z wykorzystaniem konstrukcji odciążającej, do minimum ogranicza zmiany w ruchu pociągów. Wykonawca będzie mógł kontynuować prace przy przejściu podziemnym.

Nowy przystanek w Oławie od połowy przyszłego roku zapewni pasażerom szybki dojazd do Wrocławia. W około 22 minuty dostaniemy się do centrum stolicy Dolnego Śląska.

Efektywnie wykorzystywany jest czas niezbędnego zamknięcia jednego z dwóch torów między Oławą i Lizawicami. Poza budową nowego przystanku widać dodatkowe prace na moście nad Oławą. Przeprawa o długości 35 m jest wzmacniana i zabezpieczana. Po robotach stalowa konstrukcja zapewni możliwość szybszego przejazdu pociągów - do 160 km/h. Wartość prac na obiekcie to prawie 3 mln zł. Inwestycja realizowana jest ze środków budżetowych. Podróżni skorzystają z przystanku i sprawniejszych przejazdów przez most w 2025 r.

Wraz z budową przystanku i pracami na moście wymieniana jest nawierzchnia na przejeździe kolejowo – drogowym na ul. Zacisznej w Oławie. Dzięki tym zabiegom kierowcy bezpiecznej przejadą przez tory.

Przystanek PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Oława Zachodnia realizowany jest w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021- 2025” za blisko 13 mln zł. Równolegle prowadzone prace na moście nad Oławą, które pozwolą uniknąć w przyszłości zmian w komunikacji na linii Wrocław - Opole. Ta inwestycja za 3 mln zł finansowana jest ze środków budżetowych.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5