NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Umowa na dostawę pojazdów szynowo-drogowych dla PKP Intercity podpisana

| Corail 22.01.2015 277

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-01-22 11:22:06 Autor: Haha
---.tktelekom.pl
Polską konstrukcję w można kupić dziesięć razy taniej niż Unimoga. Kto zabroni bogatemu? :)
2015-01-22 11:22:22 Autor: Iwona Patryjotka
---.free.aero2.net.pl
przybywa najnowoczesniejszego taboru to i pojazdów do obsługi nie może zabraknąć. Świetne posunięcie i bardzo dobry wybór. Brawa dla InterCity
2015-01-22 12:06:07 Autor: tomek janiszewski
---.static.ip.netia.com.pl
A ja widząc tytuł to sobie w pierwszej chwili pomyślałem że chodzi o szynogumobusy pasażerskie, zdolne jeździć zarówno po drogach żelaznych jak i asfaltobetonowych. Do obsługi relacji Warszawa - Białystok (a niechybnie i wielu innych, jeżeli tylko za remont zabierze się Trupol) byłyby jak znalazł! :-DDDD
2015-01-22 12:36:17 Autor: Lol
---.nitka.net.pl
"Trupol" - Lol, Lol ! Ale święta racja !
2015-01-22 15:45:52 Autor: ghfgfh
---.echostar.pl
Ale myjni do mycia wagonów w Szczecinie to nie kupią, choćby zdechli.
2015-01-22 16:26:14 Autor: Gubernator Kalifornii
---.244.156.116

Gubernator Kalifornii
W odpowiedzi na post Haha:
"Polską konstrukcję w można kupić dziesięć razy taniej niż Unimoga. Kto zabroni bogatemu? :)"
Nie lubię takich komentarzy... Brednie rodem z politycznych debat. "10 razy taniej, etc..." kompletnie bez żadnych dowodów...

A gdzie masz przykład?

Chodzi ci o traktor z poznańskiej politechniki, który kosztuje 400 000 złotych? Gdzie tu jest 10 razy taniej?
Pojazd mercedesa był testowany na mojej bocznicy i z czystym sumieniem mogę potwierdzić, że jest bardzo dobry i niezwykle wygodny.

Oto zdjęcie, gdy Unimog był testowany u nas:

http://s5.postimg.org/ryt6d8co7/Unimog.jpg

Polska konstrukcja: http://www.skm.warszawa.pl/cache2/thumbnails/uploads/000000/0040_thumb_900_650.png
2015-01-22 18:00:06 Autor: Haha
---.play-internet.pl
2015-01-22 16:26:14 Autor: Gubernator Kalifornii ---.244.156.116

Nie lubisz to nie czytaj. Wolny kraj.
Pewnie, że lepiej zapłacić germańcowi po ch... miejsca pracy w Polsce co nie? :)
2015-01-23 11:55:07 Autor: tracz
---.160.251.7
Panowie, Unimog od dawna działa na Olszynce. Sprzęt trwały i sprawdzony, a przeróbka traktora polskiej myśli technicznej, ani ładna, ani komfortowa nie jest. Z trwałością też może być różnie.
Chyba lepiej, jak dobry sprzęt się kupuje raz, a nie jakiegoś newaga lub pesę które się walą jak koty na wiosnę.
2015-01-23 12:45:48 Autor: ciekawski
---.dynamic.gprs.plus.pl
Kto kieruje tym dziwadłem, maszynista czy kierowca?
Na zdjęciu "dyszel" i ciągnie wagony, a jak je pcha?
Jaką pozycję ciała przyjmuje prowadzący pojazd w wypadku pchania wagonów i czy pchanie za pośrednictwem dyszla bo zderzaków nie widać?
Ile wagonów można przetaczać tym sprzętem?
Jaka jest wydolność sprężarki, na ile wagonów, pamiętając, że w IC to również sterowanie w wagonach?
Stwierdzenie, że UTK wyda wszelkie zgody jest chyba na wyrost, czy prócz bocznic będzie również jeździć po szlakach PLK.
ITD..ITP
2015-01-25 11:56:57 Autor: Pasażer1985
---.toya.net.pl
Skoro w DE Unimogi są w stanie przetaczać wagony towarowe np. z kruszywem przy budowie torów, to mogą również przetaczać w PL wagony osobowe. Nie widzę problemu.

Tak na marginesie po co takie cuda IC, jak i tak upadnie, jak tylko pozwolą na konkurencję na torach PLK.

PS. Unimog jest ok. Szosą dojedzie, żeby gdzieś ze szlaku ściągnąć p...lino, które będzie gwoździem do trumny PKP IC.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.