Partnerzy serwisu:
Pasażer

Szósta para pociągów Warszawa - Berlin. Jak pojedzie?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-06-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Szósta para pociągów Warszawa - Berlin. Jak pojedzie?
Fot. M. Szymajda
Od 11 czerwca pasażerowie będą mieli do dyspozycji szóstą parę międzynarodowego pociągu BWE relacji Warszawa - Berlin - Warszawa. Pociąg będzie kursować codziennie i będzie całoroczny.

Zapowiedzi uruchomienia szóstej pary pociągów Warszawa - Berlin - Warszawa zaczęły się pojawiać trzy lata temu, przed pandemią. Już wtedy popyt na te połączenia był duży. W 2021 roku do rozkładu jazdy weszła piąta para pociągów na tej linii, teraz pojedzie szósty pociąg.

Nowy skład wypełni lukę, która znajdowała się w rozkładzie jazdy pociągów BWE z Warszawy między godziną 8 a 12 (z Warszawy Gdańskiej odjedzie o 10:21). Tym samym pasażerowie chcący skorzystać z międzynarodowego pociągu do Berlina od godziny 4 rano do godziny 12 będą mieli do dyspozycji pociągi odjeżdżające ze stolicy Polski co dwie godziny. Niestety, z uwagi na prace przy stacji Warszawa Zachodnia i na linii średnicowej - na razie tylko pierwszy z nich odjedzie z Warszawy Centralnej. Pozostałe pojadą z Warszawy Gdańskiej.

Z powrotem, z Berlina Gesundbrunnen nowy pociąg odjedzie o godzinie 11:35. Niestety, podobnie jak w Warszawie, z uwagi na prace na obszarze berlińskiego węzła, pociągi ominą na razie stację główną (HBF). Z tego powodu, w wypadku przesiadki na inne pociągi międzynarodowe, w większości przypadków konieczna będzie dodatkowa przesiadka na s-bahn.

Nowy pociąg będzie zestawiony z polskich wagonów należących do PKP Intercity, ale pociągnie go wielosystemowa lokomotywa, którą zapewni DB (nie będzie to zapewne własny pojazd DB, lecz leasingowany od któregoś z pooli taborowych).

Uruchomienie nowego pociągu miało się zbiec w czasie z poprawą czasu przejazdu na odcinku Warszawa - Poznań, co miałoby bezpośredni wpływ na długość podróży między Warszawą a Berlinem. Niestety nic takiego nie będzie miało na razie miejsca. Skrócenia czasu podróży o około 25 minut można oczekiwać najpewniej z końcem roku, ale będzie to jedynie powrót do sytuacji sprzed 2017 roku.

W przyszłości uruchomiona ma być jeszcze siódma para pociągów Warszawa - Berlin. Piszemy o tym tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5