NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Stalowy Pęcherz i Pędząca Kłoda pojadą na Woodstock

| Rynek Kolejowy/Przewozy Regionalne 10.07.2013 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2013-07-10 17:48:26 Autor: pv
---.164.227.176.static.rdi.pl
W pociągu "Stalowy Pęcherz" toalety powinny być zamknięte. Nazwa zobowiązuje ;-))
2013-07-10 18:12:08 Autor: kolejarz82
---.play-internet.pl
Skoro jest tak wesoło w PR to ja proponuję jeszcze nazwę PR Śląsk i PR Bydgoszcz...
2013-07-10 18:27:07 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ kolejarz82

Gdzieś tak 1/5 ex-ŚZPR żyje i ma się nawet dość dobrze. Nazywa się teraz Sekcją Przewozów, Eksploatacji i Utrzymania Taboru w Częstochowie w ramach łódzkiego zakładu PR i uruchamia całkiem sporo pociągów (w tym 3 pary interREGIO). Ostatnio nawet relatywnie często przewija się ona w zamówieniach publicznych w PR, np. jakiś remont nawierzchni się na szopie w Czewie chyba szykuje o ile dobrze widziałem.
2013-07-10 18:29:22 Autor: Fan Klub Iwana
---.168.240.67
Gdzie wszyscy przeciwnicy spółki PR uważający, że nie powinna świadczyć przewozów dalekobieżnych, a takowymi niewątpliwie są pociągi na Woodstock? Gdzie Krzysztof "Iwan" Waszkiewicz, który najgłośniej krzyczał, że PR-y zostały powołane do przewozów w regionach, a nie dalekobieżnych?
2013-07-10 18:30:07 Autor: pomorzanin
---.lublin.mm.pl
Zdziwiony jestem faktem, że nie ma żadnego MusicRegio z Trójmiasta, czy ktoś zna odpowiedź dlaczego tak jest?
2013-07-10 18:42:31 Autor: RuruMaHobi
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@pomorzanin: Nie ma, bo Koper regularnie niszczył zagłówki w składach Woodstockowych...
2013-07-10 18:44:08 Autor: bzucha
---.31.187.247.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Szkoda tych pociągów bo je będą niszczyli
2013-07-10 18:47:18 Autor: kongo
---.ip.netia.com.pl
Jechales kiedys cwe.. takim pociagiem? Czy powielasz bzdury uslyszane w internecie? Owszem zniszczenia byly, ale 10lat temu. Obecnie po za normalnym sprzataniem nie ma tam zniszczen. A PR zarabiaja na tych polaczeniach sporo siana.
2013-07-10 18:52:38 Autor: b
---.31.187.247.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wyobraź sobie że widziałem tą patologię a poziom twoich wypowiedzi świadczy że za wysokiego poziomu nie reprezentujesz.
2013-07-10 19:25:55 Autor: Kongo A
---.ip.netia.com.pl
@Kongo Cwela poszukaj sobie w rozporku ew w łóżku swojej laski ;D
2013-07-10 21:12:22 Autor: kongo
---.ip.netia.com.pl
A widziales patologie co jezdzi na sunrise i tym podobne imprezy?
Widziales wiejskie autobusy po dyskotekach?
jak wygladaja pociagi z wawy do wolomina?
jak wygladaja pociagi gdy jada kibice?
jak wyglada nocna rzeznia co jedzie cala Polske?

jak bys nazwal takich ludzi?
2013-07-10 21:33:24 Autor: Alek
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Kongo
Człowieku! Wyzywasz innych ludzi na forum od cweli i kropkowanie połowy wyrazu nie ma tu żadnego znaczenia. W związku z tym może zajmij się najpierw poziomem, który Ty sam reprezentujesz, a dopiero potem zajmij się ocenianiem innych ludzi.
2013-07-10 21:55:35 Autor: kongo
---.ip.netia.com.pl
Nikt nikogo nie wyzwal od cweli.

pokaz gdzie to napisalem, a jak nie znasz innych slow na cew... (moze akurat zle ze napisalem 2 kropki a nie 3) to zapraszam do slownika jezyka polskiego.
amen
2013-07-10 22:01:12 Autor: Feves
---.213.216.91.ip4.netico.pl
@G o r a l:

A 3/5 ŚZPR siedzi w KŚ :)
2013-07-11 12:23:55 Autor: Małpa
---.icpnet.pl
Te pociągi są w takim stanie, że faktycznie nie ma co sprzątać. Są przepełnione i niebezpieczne. Zgadzam się z opinią Kongo. Tym bardziej, że im więcej osób na dany festiwal jedzie, tym większe prawdopodobieństwo, że się znajdą osoby, które nie szanują niczego ani nikogo i szerzą patologie, nie ważne czy to woodstock, sunrise, czy jaka kolwiek inna impreza. Może lepiej podwyższyć cenę i zapewnić bezpieczeństwo i komfort, a jednocześnie ograniczać tego typu patologię?
2013-07-11 14:26:01 Autor: Tomek Janiszewski
---.ip.netia.com.pl
Ilu wódsztokowiczów zalanych wódą w sztok tradycyjnie już wyleci za drzwi wagonów?
2013-07-11 15:06:23 Autor: Ewa
---.dynamic.chello.pl
@Tomek Janiszewski:
a ilu dziennie pijanych kierowców zabija na drogach niewinnych ludzi? Ilu nawalonych obywateli bije, katuje lub zabija swoich partnerów i podopiecznych każdego dnia? Ilu pijanych pracowników ulega wypadkom w swoich zakładach pracy? Ilu młodych, i nie tylko, ludzi bije się lub sztyletuje we wsiach, w miastach, w barach, na dyskotekach będąc pod wpływem alkoholu?
Ty nigdy nie piłeś alkoholu? A jeżeli piłeś to zawsze byłeś grzeczny, trzeźwo myślący i zachowywałeś się w każdym calu poprawnie? Co robiłeś jak byłeś młody? Nie pamięta wół jak cielęciem był? Daj tym ludziom się bawić, co robią po pijaku to już jest ich sprawa. Takie same prawdopodobieństwo śmierci jest na Woodstocku, bądź w drodze na niego, jak podczas zwyczajnego poruszania się po mieście.
Najlepiej zabronić koncertów, organizowania nań transportów, zakazać sprzedawania alkoholu, wychodzenia z domu po 22. Najlepiej od razu zrobić państwo policyjne!
Dajcie tym ludziom myśleć za siebie i dajcie tym ludziom spokojnie się wybawić. Każda forma rozrywka jest dla ludzi i każdy odpowiada sam za swoje bezpieczeństwo a innym zupełnie nic do tego.
2013-07-11 16:15:54 Autor: Tomek Janiszewski
---.ip.netia.com.pl
Ewuniu najmilsza, żle postawiłaś pytania. Należałoby zapytać ilu spośród milonów ludzi podróżujących na codzień tysiącami pociągów PKP PIC, PR, KM i innych regionalnych przewoźników zostaje wypchniętych za drzwi. A nawet jak już ktoś wyleci - to robi się (słusznie!) wnikliwe śledztwo, i częstokroć sprawcy o ile tylko istotnie byli - zostają złapani. Natomiast jeżeli cóś takiego zdarzy się którymś z dających się zliczyć na palcach rąk pociągów wiozących narąbaną jak messerschmitty hołotę na wódsztok - to śledztwo najczęściej jest umarzone: nikt sam się nie przyzna, nikt nic nie widział, nikt nic nie pamięta. A i sekcja zwłok ofiary wykazuje zresztą zwykle grube promile alkoholu we krwi, plus jezzcze jakaś gandzia lub inna amfa, więc faktycznie niedasie wykluczyć że wyleciał na własne życzenie.
Dalej, wyobeź sobie że smak alkoholu obcy mi nie jest, ale tylko do postaci wina włącznie. Sporadycznie zdarzało mi się wypić trochę więcej niż powinienem, ale wlaśnie tak jak sobie tego wyobrazić nie potrafisz: zachowywałem się wówczas poprawnie, nie rzucałem mięchem, nie ryczałem i nie rzygałem. Mając pełną świadomośc tego że deczko przeholowałem stanowczo odmawiałem dolewki, kładłem się na kanapie lub wychodziłem na spacer do lasu, aby tym szybciej mi wywietrzało. I naswet katz dzięki temu nie prześladował mnie następnego dnia.
Mimo 50-tki na karku nadal czuję się młody, a zabawę potrafię widzieć na wiele róznych sposobów, zamiast uchelwania się do stanu cielęcia lub wołu. Współczuję Ci jeżeli dla Ciebie zabawa bez alkoholu i to w ilościach takcih aby skutecznie zadziałało nie istnieje. Musisz bardzo cierpieć jeżeli Twój partner też tak ma: wszak męskie pięści są o wiele twardsze.
Mylisz się jednak twierdząc że to co robi nabzdrtyngolona swołocz to ich sprawa. Jeżeli robi to w sposób uciążliwy dla normalnych ludzi - miejsce jej jest w złobie lub pudle.
co do koncertów - to np. na zawsze zapadł mi w pamięci koncert Joan Baez w Ursusie w roku 1989. Ale tam przyszło się słuchać, a nie chlać albo tarzać się w błocie oraz exkrementach. Dziwne to jakieś, prawda?
Z dwojgs złego wolałbym już państwo policyjne, niż państwo bandyckie ku jakiemu ostro zmierzała PRL u schyłku oraz IIIRP w jej początkach, kiedy to rolę swego rodzaju POlicji POlitycznej POwierzono POspolitym przestępcom,zwanym "ofiarami nieprzystosowania do norm społecznych" mającym sprawić aby szary obywatel nie interesowął się przekrętami władzy lecz drżał na myśl czy uda mu się każdego kolejnego dnia bezpiecznie wrócić do domu nie mając noża w plecach. Na szczęście ówczesne "osiągnięcia" zosały w znacznej mierze zniweczone w czsach gdy ministrem sprawiedliwości a następnir Prezydentem RP był ś.p. Lech Kaczyński.
2013-07-11 21:05:17 Autor: zyga2
---.ip.netia.com.pl
Ilu wódsztokowiczów zalanych wódą w sztok tradycyjnie już wyleci za drzwi wagonów?

A ile dzieci zostanie splodzonych podczas pielgrzymki do Czestochowy? tam kobiety sie pruja jak stare swetry. Kolega co rok chodzi i jak sam mowi, robi to tylko dlatego zeby pyknac raz jakas mloda sikse, a raz starsza mamusie. I nie zebys odebral mnie jako jakiegos lewaka. Jestem noprmalny, chodze do kosciola, ale patologia jest wszedzie. Nawet w kosciele (pedofilia itp)
2013-07-11 22:18:05 Autor: Alek
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
To może mały cytacik trochę rozjaśni w łepetynie jaśnie znawcy słownika języka polskiego, który najwyraźniej nie wie co sam wypisuje: "Jechales kiedys cwe.. takim pociagiem?"
Chętnie przeczytam o jaki to inny wyraz chodziło. Nie tylko dla mnie, ale i dla innych forumowiczów to zdanie zabrzmiało jednoznaczne o czym świadczą wcześniejsze komentarze . Tak więc bardzo proszę nie robić z ludzi durniów.
A przynajmniej nie w tak bezczelny i prymitywny sposób.
2013-07-11 22:20:19 Autor: Alek
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Aha, powyższy koment @ kongo
2013-07-12 12:54:22 Autor: Tomek Janiszewski
---.ip.netia.com.pl
W odpowiedzi na post pv:
"W pociągu "Stalowy Pęcherz" toalety powinny być zamknięte. Nazwa zobowiązuje ;-))"
Nic nie trzeba będzie zamykać. Bardziej nabzdryngolona część hołoty dpoełznie do klopów i tam już pozostanie, tak że ta mniej nadzddryngolona już nie skorzysta. Albo i jeszcze zanim się zdażą porządnie nabzdryngolić - zaanektują wszystkie klopy dokumentnie zawalając je plecakami, namiotami i innymi szpejami, w przeświadczeniu że klop to najlepsza miejscówka na długą podróż. Wszak klopy zawalone studenciakami i inszą swołoczą to standart w wakacyjnych pociągach.
2013-07-13 10:54:53 Autor: mefist0
---.stargardszczecinski.vectranet.pl
ale wagony to najlepsze dla nich byłyby towarowe, nawet węglarki przynajmniej nie zniszczyli by chociaz jak sie nacpaja to wszystko może sie zdarzyc i blachy oderwą
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.