Partnerzy serwisu:
Pasażer

Śmiertelna choroba zaatakowała kolejarza, ale jest szansa na ratunek

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-05-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Fundacja Grupy PKP

Podziel się ze znajomymi:

Prowadzi do stopniowego osłabienia sprawności motorycznej chorego, sprawności mowy, połykania i oddychania, a w konsekwencji do paraliżu i śmierci – taki przebieg ma stwardnienie zanikowe boczne. Choroba ta dotknęła jednego z naszych kolegów – wieloletniego kolejarza, kochającego męża, ojca i dziadka. Fundacja Grupy PKP uruchomiła zbiórkę charytatywną, dzięki której możemy uratować życie pana Andrzeja.

Od najmłodszych lat kolej była życiową pasją naszego podopiecznego i właśnie z koleją pan Andrzej zdecydował się związać swoje zawodowe życie. Od blisko 40 lat, gdy ukończył naukę w szkole kolejowej, z wielkim zaangażowaniem oraz entuzjazmem pełnił służbę najpierw nastawniczego, a następnie dyżurnego ruchu w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A.

Pan Andrzej to nie tylko oddany kolejarz, ale także mąż, ojciec i dziadek, dla którego rodzina stanowi największą wartość. To właśnie najbliżsi zaobserwowali, że w jego zachowaniu pojawił się niepokojący objaw – bezczynność. Było to o tyle alarmujące, że pan Andrzej to miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu, zapalony rowerzysta i podróżnik. Kolejnym powodem do zaniepokojenia było to, że pokonywanie dłuższych dystansów coraz bardziej męczyło naszego podopiecznego, a trudności zaczynało mu sprawiać samo poruszanie. Decyzja mogła być zatem jedna – konsultacje lekarskie. Diagnoza nie pozostawiała wątpliwości: SLA, czyli stwardnienie zanikowe boczne.

Po licznych konsultacjach i szukaniu sposobu na ratunek, pojawiła się nadzieja na zatrzymanie choroby. Taką szansę daje terapia lekiem Ammonaps. Nie ma pewności, czy leczenie da oczekiwany efekt, ale pan Andrzej nie widzi już innego wyjścia. To jedyna deska ratunku. Obecnie jest jeszcze w stanie się poruszać, ale tylko przy pomocy podparcia, ma też coraz większe problemy z wykonywaniem codziennych czynności.

Nie możemy dopuścić, by choroba odebrała sprawność panu Andrzejowi, który ma jeszcze wiele życiowych planów. Chciałby nadal być najwspanialszym i najukochańszym mężem, tatą, dziadkiem. Koszty leczenia są jednak ogromne i przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Drogie Koleżanki, drodzy Koledzy, pracownicy spółek kolejowych, zwracamy się do Was z apelem o pomoc. Pokażmy swoją solidarną postawę i wesprzyjmy Pana Andrzeja! Fundacja Grupy PKP rozpoczęła zbiórkę charytatywną na jego leczenie. Do pełnej sumy, pozwalającej na roczną terapię, brakuje 22 tys. zł. Wierzymy, że dzięki życzliwości i otwartości serc kolejarskiej rodziny wspólnie zgromadzimy potrzebne środki.

Wpłat można dokonywać na rachunek bankowy: 38 1320 0019 1649 3010 2000 0007 z dopiskiem darowizna na cele statutowe – dla p. Andrzeja.

Zbiórka będzie prowadzona do 31 maja.

Regulamin zbiórek na konto Fundacji Grupy PKP znajduje się na stronie fundacji w zakładce "Pliki do pobrania".

Fundacja Grupy PKP
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5