Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Bezpieczeństwo na przejazdach – trwa akcja edukacyjna Fundacji Grupy PKP

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
20-07-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

23 ofiary śmiertelne, 10 osób ciężko rannych – to statystyki 78 wypadków i kolizji, do których doszło od początku tego roku na przejazdach kolejowo-drogowych. Najczęstsza przyczyna tych dramatycznych wydarzeń? Brak przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. O tym, jak postępować w obrębie przejazdów, by uniknąć groźnych sytuacji, informuje Fundacja Grupy PKP w swojej akcji edukacyjnej.

Jak podkreśla fundacja, letnie miesiące to okres, w którym osoby pracujące cieszą się z długo wyczekiwanego urlopu, a dzieci z wakacji. W związku z tym zaczęły się także rodzinne wyjazdy na wypoczynek, co oznacza zwiększony ruch na drogach w całej Polsce, w tym również w miejscach szczególnie wysokiego ryzyka – przejazdach kolejowo-drogowych – przy których należy zachować zwiększoną ostrożność.

Jest to zatem doskonały moment, by zwrócić uwagę nie tylko kierowców, ale również pasażerów, na to, jakie są najważniejsze zasady bezpieczeństwa w pobliżu przejazdów, a przede wszystkim na to, że należy tych reguł przestrzegać, by dotrzeć do wyznaczonego celu. Naprzeciw wychodzi Fundacja Grupy PKP, która rozpoczęła akcję edukacyjną w swoich mediach społecznościowych. W każdy poniedziałek na fundacyjnym Facebooku oraz Twitterze publikowana jest grafika wraz z opisem, wskazująca uczestnikom ruchu drogowego, jak należy zachowywać się lub czego się wystrzegać w momencie zbliżania się do przejazdu.

– Znajomość zasad bezpieczeństwa, ich przestrzeganie, a także ostrożność i poczucie odpowiedzialności za siebie oraz innych – to klucz do tego, by uniknąć nieszczęścia. Każdego roku na przejazdach kolejowo-drogowych dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń. Wynikają one najczęściej z ignorancji, pośpiechu i braku rozsądku u kierujących samochodami. Dlatego Fundacja Grupy PKP podejmuje inicjatywy, których celem jest wskazywanie i upowszechnianie wśród kierowców właściwych postaw. Wspomniane grafiki są do tego świetnym narzędziem. W atrakcyjny, jasny i czytelny sposób podpowiadają, co robić, by nie spowodować zagrożenia – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezeska Fundacji Grupy PKP cytowana w komunikacie.

Fundacja regularnie bierze również udział w pracach międzynarodowych grup roboczych, a także współpracuje z instytucjami oraz organizacjami z sektora kolejowego działającymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Do głównych obszarów w podejmowanej przez Fundację Grupy PKP działalności społecznej i dobroczynnej należy także realizacja i wsparcie projektów zwiększających świadomość na temat bezpiecznego korzystania z transportu kolejowego. Tegoroczna akcja edukacyjna jest kolejnym z działań, które mają za zadanie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5