Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

SKPL kupiło wagony pierwszej klasy od DB

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
21-10-2023
Ostatnia modyfikacja:
20-10-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
SKPL kupiło wagony pierwszej klasy od DB
fot. M. SzymajdaPodobne wagony (lecz 1 klasy) kupił SKPL od DB
Prywatny operator SKPL kupił od Deutsche Bahn dwadzieścia świeżo wycofanych z ruchu wagonów pierwszej klasy. Wagony są w dobry stanie i mogą kursować w komunikacji międzynarodowej.

– Potwierdzam, że SKPL kupił 20 wagonów przedziałowych klasy pierwszej od Deutsche Bahn – powiedział w rozmowie z „Rynkiem Kolejowym” Tomasz Strapagiel, prezes SKPL. Jak dodał, spółka tworzy wagonowy pool taborowy i nie jest zainteresowana samodzielnym wykorzystaniem wagonów przy przewozach dalekobieżnych, czy międzynarodowych. Chciałaby je wynajmować chętnym.

Wagony są w dobrym stanie technicznym. Mają certyfikaty RIC, mogą więc kursować w relacjach międzynarodowych, np. z Polski do Niemiec, albo do Austrii czy Czech. W Polsce można je było zobaczyć dawniej w pociągach BWE i w starym Wawelu, zanim obsługę tych pociągów przejęło PKP Intercity. Co bardzo ważne: są przygotowane do kursowania z prędkością 200 km/h.

Wagony są typu Z reprezentują wysoką kulturę techniczną. Posiadają klimatyzacje oraz bardzo ciche wózki wagonowe. Przedziały wyposażone są w wykładziny oraz wygodne fotele pasażerskie. Jest w nich duży stolik, są gniazdka do ładowania urządzeń elektrycznych. Mają indywidualne oświetlenie do czytania, ich cechą charakterystyczną są drewnopodobne ściany i duże okna. O tym, jak wyglądają można przekonać się na poniższym filmie.
 Obecnie wagony przechodzą przeglądy w Niemczech, pierwsze z nich dotrą do Polski jeszcze w 2023 roku. Co więcej: Jeszcze w tym roku SKPL zamierza kupić inne wagony z Niemiec. Jakie? O tym poinformujemy wkrótce.

Deutsche Bahn pozbywa się wagonów z pociągów IC m.in. z uwagi na olbrzymie zakupy szybszych składów do obsługi połączeń ICE oraz zmianę taboru w ruchu międzynarodowym.

SKPL, które w Polsce obsługuje jedną lokalną linię, użycza taboru PKP Intercity i Polregio, a także kursuje na zlecenie Kolei Ukraińskich z Warszawy Wschodniej do Rawy Ruskiej. O tym ostatnim połączeniu pisaliśmy tutaj.
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5