Partnerzy serwisu:
Pasażer

SKPL chce jeździć ze Świdnicy do Jedliny-Zdrój

Dalej Wstecz
Data publikacji:
26-06-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
SKPL chce jeździć ze Świdnicy do Jedliny-Zdrój
Graf. Maciej Dutkiewicz
SKPL poinformował, że złożył w UTK powiadomienie o zamiarze uruchomienia pociągów na reaktywowanej 24 czerwca linii ze Świdnicy do Jedliny-Zdrój.

– Ponieważ dostrzegamy oczywiste luki w ofercie samorządowego przewoźnika, dlatego do Prezesa UTK wpłynęło już powiadomienie naszej spółki o zamiarze uruchomienia nowego kolejowego przewozu pasażerskiego na trasie Świdnica Miasto – Głuszyca – czytamy w komunikacie prywatnego operatora.

– Nasz wniosek o prawo otwartego dostępu zakłada uruchomienie 12 par pociągów w dni robo-cze kursujących w cyklu co 90 minut. Taka oferta pozwala na efektywne wykorzystanie taboru i maksymalnej przepustowości linii wynikającej z zakresu przeprowadzonej inwestycji czyli między innymi braku mijanek na całej trasie – dodaje SKPL.

SKPL krytykuje ubogą ofertę Kolei Dolnośląskich, które do grudnia będą tu jeździć zaledwie trzy razy dziennie i to tylko w weekendy.

– Warto zadać sobie pytanie o sens i zasadność tej inwestycji (…). Do teraz nie możemy zrozumieć, jak można było doprowadzić do sytuacji, w której wielomilionowa inwestycja rozpoczęła się bez nawet cienia pomysłu na jej racjonalne wykorzystanie. I żeby było jasne: nie jesteśmy przeciwnikami rewitalizacji nieczynnych linii kolejowych. Popieramy je z całego serca. Jednak przeprowadzenie takiej inwestycji bez projektu rozkładu jazdy jest skrajnie nieodpowiedzialne. Kolejny raz wykonane zostało zadanie, aby tylko nie przepadły przyznane na ten cel unijne środki – napisał operator.

O reaktywacji połączeń na linii piszemy tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5