Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Skanska z najkorzystniejszą ofertą na prace na Kryniczance

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
26-08-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Skanska z najkorzystniejszą ofertą na prace na Kryniczance
fot. Skanska
PKP PLK rozstrzygnęła przetarg na kolejne prace na linii kolejowej nr 96. Wygrała firma Skanska.

W kwietniu PKP PLK ogłosiła przetarg na kolejne prace na linii kolejowej nr 96. Zakres obejmuje krótki, niespełna trzykilometrowy odcinek toru oraz nawierzchnia na siedmiu przejazdach. Szacunkowa wartość zamówienia to 18 989 863,10 zł netto (21 989 863,10 zł brutto).

Do postępowania zgłosiło się 14 podmiotów; jedna oferta została odrzucona. Za najkorzystniejszą ofertę została uznana oferta złożona przez firmę Skanska, znajdująca się tuż pod progiem budżetu zamawiającego - opiewa na 21 467 235 złotych brutto. Cena była jedynym kryterium wyboru wykonawcy. Teraz konkurenci mają czas na ewentualne wniesienie odwołań.

Prace są przewidywane do wykonania w 2022 roku. PKP PLK od kilku rat prowadzą odcinkowe roboty inwestycyjne na linii kolejowej nr 96 z Tarnowa do granicy kraju (tzw. Kryniczance). Jak informuje Dorota Szalacha z biura prasowego spółki, w latach 2018 – 2020, PKP Polskie Linie Kolejowe zrealizowały już prace za 136 mln zł na odcinkach Grybów – Kamionka Wielka oraz w Nowym Sączu. - Wartość całego projektu, to ponad 156 mln zł. Finansowanie zapewnia budżet państwa - informuje Szalacha.

Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5