Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Są oferty na prace na stacji Mielec i linii 25

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
11-08-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Są oferty na prace na stacji Mielec i linii 25
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP PLK otworzyła oferty w przetargach na modernizację odcinka linii nr 25 Mielec – Padew oraz budowę bezkolizyjnego przejścia na stacji Mielec. 

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły niedawno dwa przetargi na prace na linii nr 25 na odcinku Mielec – Padew oraz w samej stacji Mielec. Szczegóły zakresu inwestycji można znaleźć w tym miejscu.

Pierwsze postępowanie obejmuj rewitalizację odcinka Padew – Mielec oraz budowę nowego wiaduktu drogowego w Mielcu. Kwota na realizację podana po otwarciu ofert opiewa na 196,185 mln złotych brutto.  Na rynku, na którym dramatycznie brakuje przetargów, zgłosiło się wielu chętnych – aż 16 firm i konsorcjów. W kosztorysie zmieściły się prawie wszystkie oferty. Najniższe złożyły: Track Tec Cosntruction (103 mln zł brutto), Skanska (131 mln zł), należący do PLK PNiUIK (130 mln zł), Swietelsky (120 mln zł) i Intop (132 mln zł).

Co ciekawe, w tym przetargu zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej.

W drugim postępowaniu najważniejszym elementem będzie budowa przejścia podziemnego dla pieszych i rowerów w Mielcu, które zastąpi skrzyżowanie z drogą w poziomie szyn (choć i tu również będą też inne roboty, np. demontaż toru przylegającego do rampy załadunkowej). PLK przeznaczyła na to 13,9 mln zł brutto. Chętnych jest 10 firm, a najtańszą ofertę złożyła Inżynieria Rzeszów (8,7 mln zł). 

W ramach inwestycji oprócz torów i przejazdów kolejowych na odcinku Padew – Mielec przebudowana zostanie infrastruktura pasażerska na stacji Chorzelów oraz na przystankach Jaślany i Tuszów Narodowy. Oprócz przejścia podziemnego powstanie też nowy wiadukt drogowy w Mielcu. 
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5