Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Ruszyła budowa nowych peronów w Przemyślu i Medyce

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
24-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Ruszyła budowa nowych peronów w Przemyślu i Medyce
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SAPrace przy budowie tunelu w Żurawicy
W marcu ruszyły prace budowlane przy budowach kolejowych na Podkarpaciu, które będą kosztować 12,5 mln. zł. Powstanie nowy przystanek kolejowy w Przemyślu, nowy peron w Medyce i przejście podziemne w Żurawicy.

W marcu PLK rozpoczęły realizację kolejnych kilku inwestycji na linii 91 Kraków – Medyka na wschodnim jej odcinku. Na stacji Żurawica, budowane jest przejście pod torami o długości blisko 40 m. Powstanie nowy trakt, łączący ulicę Dworcową i Wapowskiego. Do końca miesiąca wykonana zostanie część żelbetowej konstrukcji przejścia. Wykonawca rozpocznie także budowę schodów i pochylni dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. 

W Przemyślu powstanie nowy przystanek pod nazwą Przemyśl Wschodni. Wykonawca rozpoczął przygotowanie terenu pod budowę obiektu. Peron będzie wyposażony w wiaty, ławki, tablice informacyjne i oznakowanie. Z kolei perony w Medyce zmienią swoją lokalizację. W nowym miejscu, 500 metrów w kierunku Przemyśla, powstanie nowy peron, który ułatwi dostęp do pociągów. Tym samym przybliży się do przejścia granicznego z Ukrainą. Ruszyły przygotowania w terenie do jego budowy. O kontrowersjach związanych z dwoma lokalizacjami (nie ma planów na uruchamianie większej liczby pociągów niż trzy dziennie) piszemy tutaj.

– Zaprojektowanie i wykonanie robót dla budowy nowych obiektów zaplanowano w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”. Zakończenie prac planowane jest w trzecim kwartale 2023 r. – poinformowało biuro prasowe PKP PLK. Na Podkarpaciu, Rządowy Program przystankowy obejmuje 9 inwestycji z listy podstawowej w miejscowościach: Przemyśl, Hurko, Medyka, Żurawica, Mielec, Ropczyce, Strzyżów, Chorzelów, Zaklików.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5