Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Rozporządzenie COVID naprawione. Bez przeszkód dla maszynistów na granicy

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
17-12-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Rozporządzenie COVID naprawione. Bez przeszkód dla maszynistów na granicy
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Zgodnie z zapowiedziami, rząd poprawił feralne rozporządzenie covidowe, które niespodziewanie skierowało na kwarantannę maszynistów, kierowców ciężarówek i pilotów.

Jak pisaliśmy wczoraj, niedopatrzenie w najnowszych przepisach epidemicznych spowodowało konieczność wysyłania na kwarantannę obsługi ciężarówek, samolotów i pociągów przekraczających granicę strefy Schengen. Dotychczasowe ograniczenia na granicach dawały wyjątki dla transportu innego niż indywidualny, ale tym razem o tym zapomniano.

Błąd miał natychmiastowy wpływ na gospodarkę - uwięzionych na kwarantannie zostało m. in. kilkudziesięciu maszynistów, przez co przewoźnicy musieli wstrzymać pociągi na kierunku wschodnim, obsługującym m.in import węgla dla polskich elektrowni. Resort Zdrowia zapowiedział szybką interwencję i zwolnienie z kwarantanny i testów załóg samolotów, pociągów i kierowców ciężarówek wkraczających do kraju spoza strefy Schengen.

Stosowna nowelizacja rozporządzenia została właśnie opublikowana w dzienniku ustaw. Poprawiono w niej odniesienie do listy osób, zwolnionych z obowiązku testowania i kwarantanny. Punkt ten wszedł w życie od razu po ogłoszeniu i według informacji "Rynku Kolejowego", przewoźnicy kolejowi już wznawiają przewozy.

Pozostałe punkty wejdą w życie jutro. Wprowadzono m. in. skierowany do pasażerów linii lotniczych zapis, że test na COVID może być wykonany na terenie lotniska w ciągu trzech godzin od przekroczenia granicy, a obowiązek kwarantanny wprowadzony zostaje zniesiony od wprowadzenia do systemu negatywnego wyniku testu. Ma m. in. to zmniejszyć tłok na lotniskach. Do listy wyjątków dodano dzieci do lat pięciu. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5