Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Rosyjskie Talgo będzie jeździć przez Polskę od 17 grudnia

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
28-10-2016
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Rosyjskie Talgo będzie jeździć przez Polskę od 17 grudnia
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.plTalgo RŻD na Olszynce Grochowskiej, podczas testów w Polsce
17 grudnia z Dworca Kurskiego w Moskwie wyjedzie pierwszy międzynarodowy pociąg obsługiwany zestawami wagonów Talgo na trasie Moskwa – Berlin. Będzie jeździł pod nazwą handlową Swift. Kurs z Berlina będzie miał miejsce następnego dnia.

Wyprodukowane przez Hiszpanów wagony Talgo wyposażone są w system umożliwiający automatyczną zmianę rozstawu kół na granicy białorusko-polskiej, z szerokości 1520 mm na 1435 mm. Cała operacja trwa dla całego zestawu około 20 minut, podczas gdy w wypadku konieczności wymiany wózków metodą tradycyjną, trwa to około dwóch godzin. Dzięki temu, a także dzięki wyższej możliwej do rozwinięcia prędkości, cały odcinek między Moskwą a Berlinem pociągi pokonają w maksymalnie 20 godzin i 40 minut (obecnie 25 godzin i 56 minut). Pociągi mogą poruszać się z prędkością maksymalną do 200 km/h.

Swiftem do Moskwy i Berlina dwa razy w tygodniu

Swift będzie kursował na razie dwa razy w tygodniu ze stacji Kurskaja w soboty i niedziele. Odjedzie z niej o godzinie 13:05 czasu moskiewskiego, by dotrzeć na berliński Ostbahnhof na 7:19 czasu środkowoeuropejskiego. Kursy powrotne ze stolicy Niemiec odbywać się będą w niedziele i poniedziałki o 18:50 i dotrą do Moskwy następnego dnia o godzinie 17:25. Po drodze Swift zatrzyma się na stacjach w Smoleńsku, Orszy, Mińsku, Brześciu, Terespolu, Warszawie, Poznaniu, Rzepinie i Frankfurcie nad Odrą.

Bilety na 60 dni przed odjazdem

Jak informuje RŻD, bilety na pociąg można już kupić, choć nam nie udało się za pośrednictwem strony internetowej Rosyjskich Kolei ani sprawdzić ceny, ani kupić biletu. Normalny bilet na miejsce w wagonie drugiej klasy pomiędzy dwoma stolicami w zwykłej taryfie na dotychczas wykonywanych połączeniach kosztował 164 euro.

Przedsprzedaż będzie rozpoczynała się zawsze na 60 dni przed odjazdem pociągu. Bilety zakupione między 60 a 45 dniem sprzedaży będą tańsze o 10%, będą też zniżki dla różnych grup wiekowych, a także bilety okolicznościowe – ślubne (zniżki dla par po ślubie), urodzinowe (zniżka na kurs 7 dni przed i po urodzinach), rodzinne i grupowe. Można je kupić za pośrednictwem strony internetowej RŻD i w agencjach sprzedających bilety międzynarodowe.

Jaki standard podróży?

Każdy z zestawów Talgo, prowadzony przez lokomotywę odpowiednią dla kraju przejazdu, składa się z 20 wagonów: pięciu sliperetek drugiej klasy (4 przedziały 4 osobowe i jeden dwuosobowy), czterech wagonów klasy pierwszej (6 przedziałów 2 osobowych), trzech wagonów klasy pierwszej o podwyższonym standardzie i specjalistycznych (dwa dwumiejscowe przedziały VIP z łazienką z prysznicem oraz przedziały drugiej klasy dla pasażerów na wózkach i osób im towarzyszącym), dwa wagony VIP (5 przedziałów dla dwóch osób z łazienką z prysznicem), dwa wagony klasy pierwszej z siedzeniami w układzie bezprzedziałowych (20 siedzeń w każdym z nich), wagon barowy i wagon restauracyjny. Dwa wagony w zestawie, na jego końcach, są wagonami technicznymi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pociągu Talgo należącego do RŻD, jakie wykonaliśmy na warszawskiej Olszynce Grochowskiej z końcem 2015 roku. Zachęcamy również do poznania historii zamówienia Bośniaków na zestawy Talgo, którą opisaliśmy tutaj.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5