Partnerzy serwisu:
Pasażer

Rewolucja na węgierskiej kolei. Jasna taryfa i tanie bilety dobowe

Dalej Wstecz
Data publikacji:
31-01-2024
Ostatnia modyfikacja:
31-01-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Rewolucja na węgierskiej kolei. Jasna taryfa i tanie bilety dobowe
fot. M. SzymajdaPociąg Kolei Węgierskich na stacji Miszkolc
Od 1 marca na Węgrzech będzie obowiązywać zupełnie nowy system taryfowy. Uprości on znacznie korzystanie z transportu kolejowego, w większości przypadku nie będą konieczne żadne dodatkowe dokumenty uprawniające.

Rewolucja taryfowa, która obejmie przejazdy koleją na terenie Węgier zasadza się o bardzo proste zasady. W skrócie: osoby poniżej 14 i powyżej 65 roku życia nie będą wnosiły opłat za przejazd koleją, a osoby pomiędzy 14 a 25 rokiem życia będą mogły kupić bilety ulgowe z 50% zniżką. Nowy system wejdzie w życie 1 marca. Zasady będą miały zastosowanie dla wszystkich pasażerów, nie tylko mieszkańców Węgier.

Jasne zasady pozwolą zrezygnować ze stosowania szczególnych ulg dla grup wiekowych objętych przejazdami bezpłatnymi lub ulgowymi, pozostanie możliwość zakupu tańszego biletu dla pracowników sektora publicznego, kolejarzy w ramach środkowego przedziału wiekowego. Osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chore w ogóle zostaną zwolnione z opłat (do tej pory miały zniżkę 90%). W praktyce zamiast 60 rodzajów ulg zostanie ich 20 i zostaną zgrupowane w podobne wartości ulg. Nowy system ma przygotować kolej do stosowania podobnego zakresu ulg jak komunikacji autobusowej i miejskiej, przyczyni się do znacznej łatwości w zakupie biletów i ich sprzedaży.

Także 1 marca wejdzie w życie nowa oferta Magyarország24, pozwalająca na 24 godzinną podróż koleją po całym kraju za kwotę 4999 forintów (56 złotych!) dowolnymi pociągami, a także Vármegye24 (oferta ograniczona do pojedynczych regionów) za jedyne 999 forintów (11 złotych). Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wprowadzono na Węgrzech tanie bilety na komunikację regionalną (także autobusową). Piszemy o tym tutaj.

Koleje Węgierskie chcą też zachęcać do płatności bezgotówkowych. Od 1 marca MÁV będzie pobierać od pasażerów opłatę w wysokości 200 forintów za zakup biletu w kasie lub na pokładzie pociągu (2,25 zł). Na Węgrzech obecnie połowa biletów sprzedawana jest przez stronę internetową MAV, automaty biletowe lub aplikację.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Chińczycy i Węgrzy zeszli z budowy linii kolejowej Budapeszt - Belgrad

Infrastruktura

Koleje Węgierskie pokazały nowe wagony klasy 1. [zdjęcia, film]

Tabor i technika

Węgierski MAV kupuje piętrowe zestawy Kiss od Stadlera

Tabor i technika

Zobacz również:

Chińczycy i Węgrzy zeszli z budowy linii kolejowej Budapeszt - Belgrad

Infrastruktura

Koleje Węgierskie pokazały nowe wagony klasy 1. [zdjęcia, film]

Tabor i technika

Węgierski MAV kupuje piętrowe zestawy Kiss od Stadlera

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5