Partnerzy serwisu:
Pasażer

Regiojet potwierdza: Chcemy uruchamiać nocne pociągi z Czech do Chorwacji

Dalej Wstecz
Data publikacji:
02-06-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Regiojet potwierdza: Chcemy uruchamiać nocne pociągi z Czech do Chorwacji
fot. RegioJet
Czeski prywatny operator RegioJet już w końcu czerwca chce uruchomić bezpośrednie pociągi, które połączą czeską Pragę z chorwacką Rijeką. Operator chce skorzystać z możliwości otwarcia Chorwacji na niektóre państwa Europy Środkowej. Zapowiedział to tamtejszy rząd.

To, że RegioJet planuje uruchomienie pociągów nad Adriatyk zapowiedziano już w połowie maja. Pisaliśmy o tym przy okazji nabycia przez przewoźnika kolejnych wagonów-kuszetek z Niemiec. Tym razem plany przybierają konkretną formę, a RegioJet przekazał już odpowiednie dokumenty do poszczególnych zarządców linii kolejowych.

Wstępny plan zakłada uruchomienie pociągu odjeżdżającego po południu ze stolicy Czech, jadącego przez Lublanę, do Rijeki nad Adriatykiem. Powrót także miałby odbywać się w porze nocnej. RegioJet zastanawia się także nad przesunięciem części swojej floty autobusowej do Rijeki, skąd autokary mają rozjeżdżać się w różnych nadmorskich kierunkach.

W pociągu ma się znaleźć 600 miejsc dla pasażerów, prawdopodobnie w kuszetkach, a także... 40 miejsc dla aut w autokuszetkach. Przynajmniej taki wniosek złożono do czeskiego zarządcy infrastruktury. Na razie pociąg miałby kursować we wtorki, piątki i niedziele. Niewykluczone jest jednak, jeśli będzie takie zainteresowanie, uruchamianie pociągu codziennie aż do połowy września.

Na razie RegioJet uruchomił sprzedaż na wszystkie swoje pociągi uruchamiane na terenie Republiki czeskiej aż do 5 września włącznie.

Obecnie wjazd do Chorwacji, w której stwierdzono dotąd 2246 przypadki zachorowania na COVID-19 na 4,1 mln mieszkańców (stan na 1 czerwca 2020), nie jest obwarowany koniecznością odbycia kwarantanny. Obywatele polscy, przynajmniej na razie, muszą ją jednak odbyć w Polsce, po powrocie z Chorwacji. Czesi zamierzają całkowicie znieść obowiązek kwarantanny dla obywateli wracających z Chorwacji.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

RegioJet będzie testował chińskiego Siriusa z pasażerami!

Tabor i technika

RegioJet ogłosił wyniki za 2022 rok

Biznes

RegioJet ogłosił wyniki za 2022 rok

Mikołaj Kobryński 09 czerwca 2023

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

RegioJet będzie testował chińskiego Siriusa z pasażerami!

Tabor i technika

RegioJet ogłosił wyniki za 2022 rok

Biznes

RegioJet ogłosił wyniki za 2022 rok

Mikołaj Kobryński 09 czerwca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5