Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

PTS zakończył modernizację SA108-010 przed czasem

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
12-07-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Spółka Public Transport Service przekazała wielkopolskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu pojazd SA108-010 po wykonanej naprawie głównej (P5) z modernizacją. 

Przekazanie pojazdu odbyło się 6 lipca w bazie Kolei Wielkopolskich. Następnego dnia przewoźnik wprowadził pojazd do eksploatacji. Warto przypomnieć, że umowa na wykonanie naprawy została zawarta 25 czerwca 2020 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Wartość umowy to 5.411.815,50 zł brutto.

Termin realizacji umowy został ustalony na 380 dni kalendarzowych, licząc od dnia podpisania umowy. Spółka Public Transport Service podkreśla, że mimo panującej w trakcie realizacji umowy pandemii ukończyła i przekazała pojazd do eksploatacji przed czasem.

Głęboki zakres naprawy


Pojazd SA108-010 został w pierwszej kolejności całkowicie rozebrany do konstrukcji, która została poddana naprawie głównej – zakres naprawy był tak głęboki, iż pojazd zyskał całkowicie nowe poszycie. Wszystkie kluczowe podzespoły pojazdu, w szczególności powerpack, wózki, zestawy kołowe, przekładnie, układ hamulcowy zostały zdemontowane i następnie wysłane do naprawy do poszczególnych naszych partnerów handlowych – podaje PTS.

Pojazd zyskał szereg unowocześnień takich jak: system monitoringu, system informacji pasażerskiej, oświetlenia wewnętrznego oraz sufitów. Ponadto pojazd został wyposażony w nowe fotele pasażerskie, które z pewnością poprawią komfort podróżnych. W trosce o środowisko pracy maszynistów Spółka Public Transport Service zastosowała specjalną, wygłuszającą wykładzinę w kabinie maszynisty oraz zamontowała rolety okienne.

Nowe doświadczenie dla PTS


- Projekt realizacji naprawy głównej P5 był dużym wyzwaniem dla spółki. Mieliśmy już co prawda doświadczenia w naprawach P4, P3 zarówno pojazdów spalinowych jak i elektrycznych ale skala prowadzenia naprawy głównej oraz unowocześnień na pojeździe SA108-010 wymagała szczególnego reżimu w obszarach technicznych oraz logistycznych – informuje Jacek Tomasik, dyrektor marketingu Spółki Public Transport Service. - W tym obszarze bardzo pomogły nam systemy jakościowe, które wdrożyliśmy w firmie tj. ISO TS (IRIS). Cieszy nas, że pojazd oddajemy do dyspozycji pasażerów mimo, że w trakcie realizacji umowy musieliśmy mierzyć się bezpośrednio z konsekwencjami choroby Covid-19. Realizacja tego projektu dała nam nowe doświadczenia dzięki którym w przyszłych , podobnych projektach będziemy mogli jeszcze bardziej efektywnie wykorzystywać nasz potencjał – podkreśla.

Przypomnijmy, że obecnie Spółka Public Transport Service realizuje umowę wykonania naprawy rewizyjnej pojazdu elektrycznego ED78-010 (Impuls) oraz kolejnego pojazdu serii SA108-008, ponadto Spółka wykonuje przeglądy trzeciego poziomu utrzymania oraz naprawy awaryjne i powypadkowe zarówno pojazdów elektrycznych jak i spalinowych.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5