Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Tak będzie wyglądał SA108-010 po modernizacji (wizualizacje)

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Autor:

simetra

Data publikacji:
09-10-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Konsorcjum PTS i Seluch pracuje nad modernizacją SA108-010 użytkowanego przez Koleje Wielkopolskie. W ramach wartego 5,4 mln zł burtto kontraktu prowadzona jest naprawa główna oraz modernizowane system informacji pasażerskiej, monitoring i oświetlenie.

25 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu została zawarta umowa pomiędzy Województwem Wielkopolskim a konsorcjum Public Transport Service oraz Seluch Dariusz Selka dotycząca wykonania naprawy głównej wraz z modernizacją pojazdu SA108-010. Wartość umowy to 5,4 mln zł brutto. Termin realizacji umowy został ustalony do 380 dni kalendarzowych, licząc od dnia podpisania umowy.

To kolejna naprawa SA108, które konsorcjum PTS i Seluch wykona na rzecz Województwa Wielkopolskiego. Pierwsza umowa na przeglądy SA108 na rzecz UMWW została podpisana w listopadzie 2019 roku. PTS realizuje także kontrakt na naprawy poziomu P2 i P3 Elfów użytkowanych przez Koleje Mazowieckie.

Pojazd SA108-010 został w pierwszej kolejności całkowicie rozebrany do gołej konstrukcji, która została poddana naprawie głównej. – Zakres naprawy był tak głęboki, iż pojazd zyskał całkowicie nowe poszycie wykonane z aluminium. Wszystkie kluczowe podzespoły pojazdu, w szczególności powerpack, wózki, zestawy kołowe, przekładnie, układ hamulcowy zostały zdemontowane i następnie wysłane do naprawy do poszczególnych naszych partnerów handlowych. Obecnie na pojeździe trwa montaż nowych podłóg i wygłuszeń. Następnie zostaną wklejone nowe okna i pojazd zyska nową malaturę, zgodnie z barwami Województwa Wielkopolskiego – informuje przedstawiciel PTS.

Z przekazanych nam informacji wynika, że zaplanowane prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Oddanie pojazdu do ponownej eksploatacji po wykonanej naprawie na poziomie P5 i wykonaniu prac modernizacyjnych planowane jest na maj 2021 roku, czyli dwa miesiące przed terminem wynikającym z umowy. – Szacujemy, że jeszcze w tym roku uda nam się w znaczącym stopniu zaawansować zabudowę wnętrza pojazdu oraz poczynić znaczne postępy w pracach na podwoziu. Warto w tym miejscu odnotować, że przedmiot umowy wykonywany jest przed doświadczoną kadrę menedżerską oraz pracowniczą stanowiąca trzon kompetencji firmy Public Transport Service – przekonuje firma.

W ramach prowadzonych zwiększona zostanie funkcjonalność pojazdu. Założono m.in. montaż systemu zasilania drugiego członu, montaż nowego systemu monitoringu oraz informacji pasażerskiej. Ponadto zwiększony zostanie zakres komfortu pasażerów poprzez montaż nowych foteli pasażerskich, zastosowanie rolet okiennych w części pasażerskiej, montaż nowych sufitów oraz uchylnych śmietniczek.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5