Partnerzy serwisu:
Warte uwagi

Przewozy Regionalne zagrają z WOŚP

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-01-2014
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Przewozy Regionalne

Podziel się ze znajomymi:

WARTE UWAGI
Przewozy Regionalne zagrają z WOŚP
W niedzielę 12 stycznia 2014 r. Przewozy Regionalne, oficjalny przewoźnik 22. Finału WOŚP, po raz kolejny zagrają wspólny koncert z ludźmi wielkich serc. Tradycyjnie wraz z organizacjami społecznymi i pozostałymi partnerami przygotowaliśmy liczne atrakcje: wycieczki pociągami specjalnymi, koncerty w pociągach i na stacjach oraz bezpłatne przejazdy dla orkiestrowych wolontariuszy i członków Pokojowego Patrolu.  

Wgłąb Puszczy Knyszyńskiej

Już po raz czwarty na wiodący przez malowniczą Puszczę Knyszyńską szlak kolejowy z Białegostoku do Walił wyruszy pociąg specjalny. Nowoczesny autobus szynowy Przewozów Regionalnych odjedzie z białostockiego dworca 12 stycznia o godzinie 10.30. Aby wziąć udział w tej nietypowej imprezie, wystarczy wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kwotą min. 20 zł. Całkowity dochód z przejazdu zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu służącego do ratowania życia i zdrowia dzieci oraz godnej opieki medycznej seniorów. Na pokładzie cieszącego się co roku ogromną popularnością orkiestrowego pociągu, do którego w tym roku zostanie dołączony dodatkowy wagon, będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami WOŚP. Wszyscy pasażerowie otrzymają pamiątkowy bilet, a podróż umili koncert żywiołowej Kapeli Czarnoleskiej. Po dotarciu do Walił wszyscy uczestnicy wycieczki zostaną uraczeni ciepłym poczęstunkiem oraz koncertem ukraińskiego zespołu Chornye Podcovy. Jak co roku organizacja przejazdu była możliwa dzięki dużemu zaangażowaniu PKP Polskich Linii Kolejowych i Urzędu Gminy Gródek.

W tym roku na mieszkańców Podlasia czeka też inna kolejowa atrakcja – po raz pierwszy nadzwyczajny pociąg wyruszy także na trasę Szepietowo – Czyżew – Małkinia, zatrzymując się po drodze na każdej stacji! Najdłużej zmodernizowany pociąg EN57 AL będzie stał w Czyżewie, gdzie miejscowy sztab WOŚP zorganizuje kameralne koncerty. Goście zostaną przywitani drobnym poczęstunkiem. Rozkłady jazdy pociągów specjalnych znajdują się na stronie internetowej (wosp.bialystok.pl) oraz fanpage'u (facebook.com/bialystokwosp) białostockiego sztabu Orkiestry.

Papieskim w Beskidy

Po raz czwarty w organizację Finału Orkiestry włączyło się Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie, które wraz z Przewozami Regionalnymi zaprasza na przejażdżkę komfortowym Pociągiem papieskim, kursującym na co dzień pomiędzy Krakowem i Wadowicami. Podobnie jak w latach ubiegłych impreza będzie miała charakter koncertu na żywo w jadącym pociągu, podczas którego krakowscy sympatycy kolei wcielą się w rolę orkiestrowych wolontariuszy i przeprowadzą zbiórkę pieniędzy. Trasa przejazdu pociągu, która wiedzie z Krakowa do... Krakowa (!) przez: Suchą Beskidzką, Żywiec, Bielsko-Białą, Andrychów, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską, liczy aż 222 km! W wielu miejscowościach, np. w Suchej Beskidzkiej, Hucisku, Jeleśni, Bielsku-Białej i Wadowicach, na pasażerów pociągu będą czekały liczne atrakcje, m.in. udział w „Światełku do nieba”. Opłatę za przejazd będą stanowiły datki przekazane do puszek kwestujących wolontariuszy. Szczegółowe informacje, m.in. rozkład jazdy pociągu specjalnego i wykaz opłat za udział w wydarzeniu, znajdują się na stronie internetowej (www.smk.rail.pl/) oraz fanpage'u Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Krakowie (facebook.com/smkkrakow). Partnerami imprezy są: Przewozy Regionalne, PKP Polskie Linie Kolejowe, TK Telekom, PKP Energetyka oraz portal Linia Żywiec – Sucha Beskidzka.

Podróż za jeden uśmiech

Tradycyjnie w dniu Finału WOŚP, a także 11 i 13 stycznia, wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą mogli bezpłatnie podróżować wszystkimi pociągami Przewozów Regionalnych oraz interREGIO busami. Darmowe podróże będą oni mogli odbywać wyłącznie na podstawie identyfikatora wydanego przez WOŚP, który ważny jest wraz z dokumentem tożsamości (ze zdjęciem). Z bezpłatnych przejazdów będą mogli skorzystać także najmłodsi wolontariusze (dzieci i młodzież do ukończenia 16. roku życia), którzy będą podróżować w towarzystwie opiekunów. Opiekunem wolontariusza może być jedna, wskazana przez wolontariusza osoba, która ukończyła 16 lat. Opiekun również musi posiadać przy sobie dokument potwierdzający jego wiek (ze zdjęciem). W tym roku bezpłatnie będą mogli podróżować także wszyscy członkowie Pokojowego Patrolu, którzy planują udać się do Warszawy (na Dworzec Centralny) 10, 11 i 12 stycznia. „Pokojowi” muszą posiadać zaświadczenie z wpisanym do niego imieniem, nazwiskiem, datą wydania oraz terminem ważności lub specjalny identyfikator Fundacji WOŚP.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Polregio poszukuje prezesa

Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Michał Szymajda 14 maja 2020

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Polregio poszukuje prezesa

Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Michał Szymajda 14 maja 2020

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5