Partnerzy serwisu:
Pasażer

Przewozy Regionalne podsumowują Przystanek Woodstock

Dalej Wstecz
Data publikacji:
05-08-2014
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
jm, Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Przewozy Regionalne podsumowują Przystanek Woodstock
- Szacujemy, że naszymi pociągami z Kostrzyna wyjechało ok. 85 tys. podróżnych - mówi Michał Stilger z Przewozów Regionalnych. Przyznaje, że spółka ma ograniczone możliwości logistyczne, dlatego nie obyło się bez pewnych problemów.

O problemach z pociągami Przewozów Regionalnych na Woodstock, nazywanych MusicRegio, pisaliśmy tuż przed rozpoczęciem imprezy. Kłopoty dotyczyły dwóch składów. A przewoźnik uruchomił ich wówczas ok. 150. Po zakończonej imprezie napisał do nas Czytelnik, zdegustowany usługami przewoźnika. Według niego, "Przewozy Regionalne sprzedawały bilety na pociągi, których już nie było" i awaryjnie podsyłały pociągi z innych miast.

Jak wygląda sytuacja z punktu widzenia przewoźnika? - Na tegorocznym Przystanku Woodstock bawiła się rekordowa liczba gości (ok. 750 tys. osób). Tradycyjnie część z nich (ok. 65 tys.) dotarła do Kostrzyna pociągami Przewozów Regionalnych. Szacujemy, że naszymi pociągami z Kostrzyna wyjechało ok. 85 tys. podróżnych. Dokładaliśmy wszelkich starań, by powroty z Kostrzyna przebiegały jak najsprawniej, jednakże podobnie jak każde przedsiębiorstwo mamy ograniczone możliwości logistyczne - mówi Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych zaznaczając, że obsługa tak dużej imprezy wymaga wielkiego zaangażowania pracowników i taboru.

Biorąc pod uwagę bardzo duże zainteresowanie wyjeżdżającymi z Kostrzyna pociągami Musicregio, Przewozy Regionalne wydłuży relacje dwóch pociągów: odjeżdżającego o godz. 11:55 „Poznań Expressu” do Warszawy (pierwotnie planowany jako pociąg do Poznania) i wyjeżdżającej o godz. 17:45 „Ostatniej Paróweczki” do Rzeszowa (pierwotnie planowany jako pociąg do Krakowa). Uruchomiony został również dodatkowy pociąg do Olsztyna (przez Toruń, Iławę). Przewoźnik zapewnia, że wszystkie pociągi Regio, które na co dzień kursują przez Kostrzyn, w czasie trwania Woodstocku były zestawiane z pojemnych wagonów piętrowych i większej niż zazwyczaj liczby składów elektrycznych.

- Wszystkie zaplanowane wcześniej pociągi, o których szeroko informowaliśmy przed Woodstockiem, wyjechały na trasy. Bilet na pociąg Musicregio był ważny we wszystkich pociągach specjalnych jadących po danej trasie. Co prawda na bilecie była wydrukowana godzina odjazdu i nr konkretnego pociągu, ale podróżni mogli wyjeżdżać także pociągami wcześniejszymi i późniejszymi. Bardzo wielu woodstockowiczów skorzystało z tej możliwości - zapewnia Stilger. Również przez cały poniedziałek (4.08) bilety na pociągi specjalne Musicregio były ważne we wszystkich pociągach Przewozów Regionalnych.

Przewoźnik przypomina, że aby zminimalizować skutki niedzielnego upału, dla pasażerów oczekujących na pociągi powrotne w rejonie kostrzyńskiego dworca, straż pożarna przygotowała kurtynę wodną, a obsługujący bramki wejściowe na perony wolontariusze rozdawali napoje.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5