Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Przewozy Regionalne kupiły z FPS osiem zmodernizowanych EN57 Feniks

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
31-08-2018
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Przewozy Regionalne kupiły z FPS osiem zmodernizowanych EN57 Feniks
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.plEN57 Feniks
W połowie roku, bez rozgłosu, Przewozy Regionalne postanowiły kupić na własność osiem zmodernizowanych w Poznaniu elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57, tzw. Feniksów.

Takich zespołów trakcyjnych FPS H. Cegielski zbudował 20. Poszczególne egzemplarze różnią się od siebie np. rodzajem zastosowanej przekładni (10 posiada przekładnie czeską, kolejnych 10 – austriacką). Pierwsze egzemplarze trafiły na testy do Przewozów Regionalnych na początku 2017 roku, a później w drodze przetargu ten operator wybrał Polski Tabor Szynowy i FPS jako dostawcę 14 pojazdów na okres 5 lat, w ramach dzierżawy. W umowie zapisano możliwość wykupu 8 pociągów na własność. Okazuje się, że Polregio skorzystało z tej opcji.

– W czerwcu zdecydowaliśmy się na wykup od konsorcjum PTS-FPS 8 z 14 EN57 Feniks dotychczas dzierżawionych. Okazało się, że zakup tych pociągów bardziej nam się opłaca niż ich dzierżawa. Z jakości tych pojazdów jesteśmy zadowoleni – powiedział w rozmowie z „RK” Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych. Prezesa pytaliśmy także o poziom zadowolenia z innych nowych nabytków spółki – spalinowych Linków, Elfów i Impulsów.

– Jeśli chodzi o nowe pojazdy – Linki, Elfy i Impulsy, niektóre pojazdy mają ugruntowaną renomę, z niektórymi mamy delikatne problemy, ale liczę, że producent pociągów szybko poradzi sobie ze wskazanymi przez nas nieprawidłowościami. Linki, co nie jest tajemnicą, mają pewien problem z tłumikami wężykowania. Zarząd Pesy poinformował nas, że znalazł już rozwiązanie i oczekujemy na wykonanie tych prac na naszych pojazdach – oświadczył Krzysztof Zgorzelski.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Polregio poszukuje prezesa

Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Michał Szymajda 14 maja 2020

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Polregio poszukuje prezesa

Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Michał Szymajda 14 maja 2020

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5