Partnerzy serwisu:
Biznes

Prof. Wierzbowski: Liczne zmiany prawne wymagają profesjonalnego doradztwa [film]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
21-12-2016
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

Liczne zmiany prawne, związane z nowelizacją Ustawy o transporcie kolejowym, czy wprowadzeniem IV Pakietu Kolejowego, wymagają od operatorów i zarządców infrastruktury sprawnego poruszania się w gąszczu prawnych zagadnień. Kancelaria prawna Prof. Wierzbowski i Partnerzy zajmuje się pełnią zagadnień, jakie mogą stanąć przed spółkami kolejowymi.

Pod auspicjami kancelarii Prof. Wierzbowski i Partnerzy – powstał jedyny jak dotąd komentarz do Ustawy o transporcie kolejowym. Kancelaria stale reaguje na nowe zagadnienia, np. dotyczące zmian w prawie zamówień publicznych. W tej sprawie profesor zabrał głos podczas tegorocznego Kongresu Kolejowego w Gdańsku.

Od strony prawnej kryteria mierzalne są bezpieczniejsze dla zamawiającego

– Odejście od ceny jako najważniejszego kryterium oceny ofert, pod pewnymi względami nie jest takie dobre. Jako prawnik jestem przywiązany do tego, by decydowały kryteria mierzalne. Wtedy mniej ryzykujemy, że zainteresuje się nami instytucja z trzema literami w nazwie – komentował profesor Marek Wierzbowski podczas debaty, z której relację można przeczytać tutaj.

Prof. Marek Wierzbowski wskazał jednak, że większym problemem jest praktyka organizowania, a raczej nieorganizowania przetargów w związku z ograniczeniem inwestycji, niż kwestie prawne. Wnoszenie spraw do Krajowej Izby Odwoławczej stało się tak powszechne, że w praktyce KIO, zamiast interweniować w przypadku nieprawidłowości, zajmuje się rozstrzyganiem przetargów. – Ale dzieje się tak, bo przetargów jest tak mało, że firmy nie tyle walczą o pieniądze co, czasami, po prostu o przetrwanie – argumentował.

Pomoc przy szerokim spektrum spraw


Oprócz doradztwa w kwestiach regulacyjnych oraz reprezentowania klientów w postępowaniach administracyjnych przed prezesem UTK, prawnicy kancelarii mają bardzo bogate doświadczenie w sprawach przed sądami powszechnymi. Także w sprawach z odwołań od decyzji prezesa UTK, ale również w innych rozpoznawanych przez sądy powszechne, w których występuje silny pierwiastek regulacji z zakresu kolejnictwa (w tym w wielomilionowych sporach odszkodowawczych) oraz przed sądami administracyjnymi.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5