Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Robert Biedroń: Drugi tor do Słupska jest konieczny [film]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
16-12-2016
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

Jednym z licznych gości Kongresu Kolejowego w Gdańsku był Robert Biedroń – prezydent Słupska. Obecność prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela i licznych osób z branży wykorzystał do tego, by zwrócić uwagę na problem z dojazdem do miasta, którym kieruje. Jego zdaniem wpływa na to m.in. brak drugiego toru na linii kolejowej z Gdyni w kierunku Szczecina.

O planach modernizacji linii kolejowej nr 202 pisaliśmy już wielokrotnie. Obecnie nie ma dyskusji co do tego, że drugi tor w ramach inwestycji, która będzie realizowana z POIiŚ, powinien powstać na odcinku z Wejherowa do Gdyni. Wiadomo także, że swoje własne tory aglomeracyjne zyska SKM Trójmiasto na odcinku z Rumi do Wejherowa.

Co z drugim torem na linii 202?

Wciąż nie wiadomo natomiast, jaki wariant modernizacji dla linii 202 wybierze PKP PLK na 50-kilometrowym odcinku z Lęborka do Słupska, bardzo intensywnie wykorzystywanym zwłaszcza w okresie letnim. W Słupsku w tej sprawie odbyły się już protesty, ze sprawą w sądzie włącznie. Prace nad wykonaniem studium wykonalności zakończyły się i PKP PLK zleciła już wykonanie projektu z uwzględnieniem dwóch torów na tym odcinku, o czym piszemy tutaj.

– Region Pomorza Środkowego od lat jest jednym z najbardziej wykluczonych transportowo w Polsce, dlatego wszelkie inwestycje infrastrukturalne witamy z radością. Dwie inwestycje są mu niezbędnie potrzebne. Pierwsza dotyczy budowy drogi ekspresowej S6, druga – modernizacji linii 202 w taki sposób, by z Trójmiasta na Zachód pociągi mogły poruszać się po dwóch torach – uważa prezydent Słupska, Robert Biedroń. – Bez tych dwóch inwestycji Słupsk i inne miasta na Środkowym Pomorzu będą jeszcze bardziej wykluczone nie tylko ekonomicznie, ale i społecznie, a dystans między rozwijającymi się prężnie ośrodkami a nami będzie się pogłębiał – dodał podczas Kongresu Kolejowego.

Pomorski brak równowagi

Zdaniem Biedronia, wykluczenie komunikacyjne Słupska i jednoczesne instalacja tam Tarczy Rakietowej i pomysły umieszczenia tam elektrowni atomowej, świadczą o wykorzystywaniu regionu. – Zasada konstytucyjna zrównoważonego rozwoju nie powinna dotyczyć tylko niektórych części kraju. My też zasługujemy na wysoką jakość infrastruktury. Ona powinna być standardem w całym kraju, a nie tylko dla wybranych – powiedział Biedroń.

Kontrowersje dotyczą nie tylko kolei, ale także pierwotnie planowanej do realizacji do 2023 roku drogi S6, która miała połączyć Szczecin z Trójmiastem. Więcej na temat planów rządu dotyczących odroczenia tej inwestycji można przeczytać tutaj.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Jest umowa na projekt linii do Bełchatowa z Kolej Plus

Pasażer

Trzy dodatkowe tory na stacji Małaszewicze gotowe

Infrastruktura

Trzy dodatkowe tory na stacji Małaszewicze gotowe

inf. pras PKP PLK 25 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Jest umowa na projekt linii do Bełchatowa z Kolej Plus

Pasażer

Trzy dodatkowe tory na stacji Małaszewicze gotowe

Infrastruktura

Trzy dodatkowe tory na stacji Małaszewicze gotowe

inf. pras PKP PLK 25 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5