Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Problem na linii do Muszyny i Krynicy. Ziemia osunęła się na tory

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
30-08-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Problem na linii do Muszyny i Krynicy. Ziemia osunęła się na tory
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Bardzo silne opady deszczu, które przeszły w nocy nad Sądecczyzną, doprowadziły do osunięcia się skarpy na tory linii 96. Linia była nieprzejezdna, ale PKP PLK poradziły już sobie z problemem.

Na poprowadzoną wzdłuż Popradu malowniczą linię 96 osunęła się ziemia ze skarpy położonej nad torami, gdzie przebiega droga 971.

– Intensywne, nocne opady deszczu spowodowały osunięcie się ziemi na tory kolejowe na szlaku Żegiestów - Andrzejówka. Konieczne było czasowe wstrzymanie ruchu pociągów i uruchomienie komunikacji zastępczej. Zastępcze autobusy pojechały za 8 pociągów: 2 pociągi PKP Intercity, 2 Kolei Małopolskich i 4 Polregio – napisała Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Jak zapewnia - informacje o zmianach na bieżąco były przekazywano podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

O godz.12.35 wznowiono ruch pociągów na kolejowej trasie Tarnów – Krynica. Na miejscu, służby techniczne zabezpieczyły teren i nadal monitorują sytuację.

– Obecnie, ze względu na bezpieczeństwo składy jadą z ograniczoną prędkością na długości 60 m między Żegiestowem a Andrzejówką – dodaje przedstawicielka zarządcy infrastruktury.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5