Partnerzy serwisu:
Biznes

Prezes Trakcji zatrzymany przez Prokuraturę Krajową

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
Elester
LTG Cargo
Harting

Data publikacji:
20-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
20-05-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Prezes Trakcji zatrzymany przez Prokuraturę Krajową
Fot. TrakcjaPrezes Trakcji zatrzymany
Spółka Trakcja poinformowała w komunikacie giełdowym z 20 maja o zatrzymaniu przez Prokuraturę Krajową prezesa zarządu przedsiębiorstwa – Arkadiusza Arciszewskiego.

„Emitent powziął informację o zatrzymaniu Prezesa Zarządu - Pana Arkadiusza Arciszewskiego na zlecenie Prokuratury Krajowej” – poinformowała spółka. Jak czytamy dalej, Trakcja nie posiada dalszych informacji, w tym o przyczynach zatrzymania. Według posiadanych informacji czynności procesowe są w toku.

Trakcja jest spółką notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, a fakt aresztowania prezesa Arciszewskiego spowodował, jak można się było spodziewać, spadek wartości akcji o kilka procent. Aż 83% ich posiadają PKP Polskie Linie Kolejowe, 7,6 Agencja Rozwoju Przemysłu. Pozostałe akcje należą do mniejszych podmiotów. Formalnie więc Trakcja znajduje się w strukturach PKP PLK. PLK zdecydowały się na przejęcie większościowego pakietu akcji Trakcji w 2022 roku. Budowlana spółka znajdowała się wcześniej w finansowych tarapatach. Problemem były nierealizowane terminowo duże projekty związane z modernizacją lub budową infrastruktury kolejowej.

W 2023 roku wchodząca w skład grupy kapitałowej PKP Polskich Linii Kolejowych spółka Trakcja zawarła ze swoim głównym akcjonariuszem dwie ugody, dotyczące realizacji kontraktów związanych z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Łączna wartość obydwu ugód wynosi ponad 294 mln zł. SKM jak dotąd nie powstała. Zawarto także ugodę w sprawie opóźnionej budowy LCS Terespol. 

Arkadiusz Arciszewski został powołany na prezesa Trakcji zaledwie kilka tygodni temu - 18 kwietnia 2024 r. W Trakcji jest jednak od 2015 i przez ten czas zdążył pełnić funkcje dyrektora kontraktu, dyrektora regionalnego, dyrektora operacyjnego i wiceprezesa.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
Elester
LTG Cargo
Harting

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5