Partnerzy serwisu:
Pasażer

Planowe pociągi parowe wróciły na wielkopolskie tory. Parowozownia planuje inwestycje

Dalej Wstecz
Data publikacji:
20-01-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Planowe pociągi parowe wróciły na wielkopolskie tory. Parowozownia planuje inwestycje
fot. Mariusz Tuszyński , SM42.pl
Zgodnie z zapowiedziami w sobotę, 18 stycznia na tory województwa wielkopolskiego powróciły planowe pociągi prowadzone lokomotywą parową.

O planowanym powrocie pociągów parowych z Parowozowni Wolsztyn informowaliśmy na początku stycznia. Przypomnijmy, że pod koniec roku nastąpiła przerwa, spowodowana procedurami wyboru operatora po wygaśnięciu poprzedniej umowy. Przetarg nieograniczony ogłoszono 7 listopada, jednak nie złożono w nim żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu. Ostatecznie Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego udzielił kolejnego zlecenia Parowozowni Wolsztyn z wolnej ręki. Ta z kolei 17 stycznia podpisała umowę na obsługę ruchu planowego z Kolejami Wielkopolskimi.

Przewidziano dwie pary sobotnich kursów do Poznania: poranną i popołudniową. Natomiast od dziś w dni powszednie parowozy można spotkać w rozkładowym ruchu na trasie Wolsztyn – Leszno. Dyrektor Parowozowni Wolsztyn Wojciech Marszałkiewicz powiedział stacji TVN24, że także w tym roku w rozkładzie znajdą się, planowane na miesiące letnie, kursy składem z parowozem wokół Poznania.

Jak zdradził Marszałkiewicz, w tym roku Parowozownia chciałaby nabyć pięć całorocznych, przystosowanych do jazdy z parowozami, wagonów osobowych oraz wagon restauracyjny. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku pasażerowie będą mogli wyruszyć w podróż, siedząc w takim wagonie przy obiedzie zamówionym z karty dań – tak jak to było kiedyś – powiedział. W tegorocznych planach wolsztyńskiej instytucji jest też remont budynków i obrotnicy. 

Przypomnijmy, że od ubiegłego roku Parowozownia Wolsztyn wykorzystuje do obsługi połączenia własne wagony. Pojazdy serii 120A zostały w 2018 r. kupione od Przewozów Regionalnych i gruntownie odnowione. Przywrócono im także historyczne oliwkowozielone malowanie.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5