Partnerzy serwisu:
Pasażer

Parowozy znów ruszą w Małopolskę

Dalej Wstecz
Data publikacji:
25-06-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Parowozy znów ruszą w Małopolskę
fot. UMWM
Od 3 lipca rusza VIII edycja Małopolskich Szlaków Turystki Kolejowej! Tradycją stały się już kolejowe podróże po Małopolsce z wykorzystaniem historycznych parowozów i wagonów z początku XX wieku. Rok 2022 będzie kolejnym, w którym będzie można zobaczyć żywą historię naszej kolei i prawdziwe perełki na szynach. 

Jak podają organizatorzy, lokomotywy na parę oraz zabytkowe wagony ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wyjadą na tory podczas przejazdów jakie zaplanowano aż do listopada na trasach do Nowego Sącza, Muszyny, Krynicy, Biecza, Gorlic, Tarnowa, Tuchowa i Żabna.

Cel projektu to także promocja małopolskich atrakcji turystycznych i walorów regionu. Każde z wydarzeń poza przejazdem pociągiem obejmuje wiele elementów dodatkowych takich jak imprezy plenerowe, zwiedzanie ciekawych miejsc z przewodnikiem czy występy artystyczne w trakcie jazdy pociągu.

Nadchodzący sezon turystyczny daje jeszcze jedną okazję do przejazdu najciekawszą w Małopolsce, zabytkową trasą Chabówka-Nowy Sącz. Planowany początek przebudowy torów na tym odcinku został przełożony na wrzesień br.

Do przejazdów zostanie wykorzystana unikatowa kolekcja sprawnych, zabytkowych lokomotyw i wagonów z pierwszej połowy XX wieku stacjonujących w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce. Jest to jedyne w Polsce muzeum, które utrzymuje w pełnej sprawności aż cztery parowozy z lat 1932 – 1956 oraz historyczne wagony pasażerskie i towarowe z lat 1896 – 1960.

W projekcie można uczestniczyć na kilka sposobów – jadąc pociągiem, oglądając skład podczas postojów na stacjach a także śledząc publikacje w Internecie – na Facebooku i Youtube.

Pociągi historyczne „retro” w Małopolsce w sezonie 2022:
  • 3 lipca – inauguracja, pociąg retro na Galicyjski Piknik Kolejowy Nowy Sącz – Dobra oraz Dobra – Mszana Dolna
  • 18, 31 lipca, 7, 14 sierpnia (niedziele) – pociąg Transwersalny, ostatnie kursy Nowy Sącz – Chabówka – Nowy Sącz
  • 10 września (sobota) – Tarnów – Tuchów oraz Tarnów – Żabno
  • 11 września (niedziela) – Tarnów – Tuchów oraz Tarnów – Żabno
  • 1 października (sobota) – Nowy Sącz – Muszyna, Muszyna – Żegiestów, Muszyna – Krynica
  • 2 października (niedziela) – Nowy Sącz – Biecz, Biecz – Gorlice – Nowy Sącz
  • 11 listopada (święto) – Nowy Sącz – Krynica Zdrój – Nowy Sącz
Ponadto, w wakacyjne weekendy PKP Cargo uruchamia przejazdy na krótkiej trasie z Chabówki do Kasiny Wielkiej. Dzięki temu, na trasie kolejowej Nowy Sącz – Chabówka będzie można zobaczyć aż dwa różne składy retro.

Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać:
• na stronie internetowej projektu: kolejegalicyjskie.pl
• pod numerem telefonu 516-600-333
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5