Partnerzy serwisu:
Fotorelacje

We wrocławskim Klubie Sympatyków Kolei wyremontowali zabytkowy parowóz (ZDJĘCIA)

Dalej Wstecz
Data publikacji:
07-01-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Miasto Wrocław

Podziel się ze znajomymi:

Trwało to dwa lata i pochłonęło około 4 tysięcy roboczogodzin. Klub Sympatyków Kolei (KSK) we Wrocławiu ukończył remont parowozu TKh 05353 - donosi miejski portal informacyjny.

Lokomotywę zbudowano w 1953 roku. Jest ona aktualnie – jak informuje wrocław.pl za KSK – jedynym czynnym parowozem normalnotorowym w Polsce. Remont sfinansował właściciel zabytkowego pojazdu – spółka DB Cargo Polska. Większość prac – poza naprawą kotła, wykonana została siłami członków klubu.

- Wykonaliśmy demontaż oraz montaż kotła po naprawie, zregenerowaliśmy cały układ stawidłowy oraz napędowy, wraz z regulacją rozrządu pary, wykonaliśmy regenerację układu zawieszenia parowozu oraz układu hamulcowego. Zregenerowaliśmy całą armaturę kotła, tj. centralną odbiornicę pary, inżektory, odmulacze, zawory zasilające kotła itd. Przeobręczowany został także jeden zestaw kołowy parowozu. Nie sposób wymienić wielu innych prac, które były wykonane przez te dwa lata – piszą członkowie KSK.

W Klubie Sympatyków Kolei mają nadzieję, że parowóz zostanie we Wrocławiu i że będą mogli nadal się nim opiekować. Decyzja należy jednak do właściciela.  – Pracujemy nad tym. Na pewno parowóz wyjedzie na tory. Nam też na tym zależy. Remont nie sfinansował się sam i chcemy, żeby ten parowóz funkcjonował. W jakiej formie ta współpraca ze stowarzyszeniem mogłaby przebiegać, nad tym jeszcze pracujemy – mówi Andrzej Wyszyński, rzecznik prasowy DB Cargo Polska cytowany przez wroclaw.pl.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5