Partnerzy serwisu:
Warte uwagi

Wolsztyn: 18 stycznia wracają pociągi parowe

Dalej Wstecz
Data publikacji:
07-01-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

WARTE UWAGI
Wolsztyn: 18 stycznia wracają pociągi parowe
Fot. Koleje Wielkopolskie
W przyszłą sobotę Parowozownia Wolsztyn wznowi obsługę wybranych pociągów osobowych między Wolsztynem a Poznaniem. Podobnie jak w ubiegłym roku, wystawiany skład będzie złożony z maszyny serii Ol49 i dwóch wagonów 120A. W dni powszednie parowozy będzie można spotkać w rozkładowym ruchu na trasie Wolsztyn – Leszno.

Parowozy prowadziły pociągi Wolsztyn – Leszno (w dni powszednie) oraz Wolsztyn – Poznań (w soboty) przez większą część ubiegłego roku. Pod koniec roku nastąpiła jednak przerwa, spowodowana procedurami wyboru operatora po wygaśnięciu poprzedniej umowy. Przetarg nieograniczony ogłoszono 7 listopada, jednak nie złożono w nim żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu. Ostatecznie Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego udzielił kolejnego zlecenia Parowozowni Wolsztyn z wolnej ręki. Za obsługę obu tras w okresie od 18 stycznia do 28 listopada samorząd zapłaci 2 885 789,96 zł.

Przewidziano dwie pary sobotnich kursów do Poznania: poranną i popołudniową. Wybór takiego terminu ma z jednej strony ułatwić turystom skorzystanie z tej niewątpliwej atrakcji, z drugiej – zminimalizować uciążliwości dla pasażerów z regionu, korzystających z pociągów w dojazdach do pracy lub szkół. Pociąg parowy ze względu na niższą prędkość maksymalną i wolniejsze przyspieszenie pokonuje trasę o ok. 45 minut dłużej, niż obsługujący ją na co dzień spalinowy zespół trakcyjny. UMWW zastrzegł sobie prawo do zmiany rozkładu jazdy z 7-dniowym wyprzedzeniem.

Od ubiegłego roku Parowozownia Wolsztyn wykorzystuje do obsługi połączenia własne wagony. Pojazdy serii 120A zostały w 2018 r. kupione od Przewozów Regionalnych i gruntownie odnowione. Przywrócono im także historyczne oliwkowozielone malowanie.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5