Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP Intercity wymieni urządzenia wifi w Dartach i Flirtach

Dalej Wstecz
Data publikacji:
05-10-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP Intercity wymieni urządzenia wifi w Dartach i Flirtach
fot. M. SzymajdaDart w Skierniewicach
Czytelnicy coraz częściej narzekają na brak sygnału wifi, lub pogorszenie jego jakości w elektrycznych zespołach trakcyjnych Flirt i Dart, które do ruchu wchodziły w 2015 i 2016 roku. PKP Intercity zauważa problem.

Pojawienie się na torach elektrycznych zespołów trakcyjnych Flirt i Dart mocno zmieniło obraz polskiej kolei. W tych pojazdach, obsługujących połączenia IC w całej Polsce, bezprzewodowy internet pojawił się znacznie wcześniej niż np. w Pendolino i oferował możliwość bardzo swobodnego surfowania po sieci. Niestety, w ostatnich miesiącach docierają do nas sygnały albo o osłabieniu sygnału, albo o braku internetu w tych pociągach, pomimo tego, że sieć teoretycznie jest dostępna.

PKP Intercity chce coś z tym zrobić. Na intercity.pl pojawiło się niedawno zapytanie ofertowe dotyczące modernizacji wifi w ED160 i ED161.

– PKP Intercity podejmuje działania mające na celu poprawę jakości dostępu do Internetu w składach ED160 i ED161. Na platformie zakupowej pojawiło się zapytanie ofertowe w tym temacie, dzięki któremu możliwe będzie oszacowanie kosztów. Po uszczegółowieniu wymagań technicznych oraz ustaleniu formalnych warunków dotyczących udziału w postepowaniu zakupowym, zostanie podjęta decyzja o wszczęciu postępowania – poinformowała Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity.

PKP Intercity wymagać będzie dostarczenia i montażu urządzeń, produkcyjnego uruchomienia systemów wifi, 2 letniego utrzymania zmodernizowanych systemów WIFI oraz gwarancji na urządzenia na okres nie mniejszy niż 5 lat. We Flirtach i Dartach wymieniony będzie moduł komunikacyjny, antena zewnętrzna, dodatkowo dostarczona ma być aplikacja centralna do zarządzania systemem.

W nowych 12 Flirtach PKP Intercity, których dostawy do PKP Intercity za chwilę się rozpoczną, takie prace nie będą oczywiście wykonywane.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5