Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

PKP Intercity sprzedaje lokomotywy EP07 i EU07

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
30-01-2024
Ostatnia modyfikacja:
30-01-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
PKP Intercity sprzedaje lokomotywy EP07 i EU07
fot. M. Szymajdazdjęcie ilustracyjne
PKP Intercity sprzeda 23 elektrowozowy. Wszystkie są odstawione i od wielu miesięcy nie prowadzą pociągów spółki.

PKP Intercity zachęca do wzięcia udziału w aukcji elektronicznej. Stawką jest nabycie 23 elektrowozów serii EP07 lub EU07. Można je nabywać osobno.

Pojazdy nie prowadzą pociągów spółki od jakiegoś czasu. Część okupuje bocznice zapleczy technicznych od kilku lat, inne od kilku miesięcy. Z uwagi na wiek lub uszkodzenia nie będą już na nich prowadzone prace, które przywróciłyby je do ruchu. Z tego powodu spółka wystawia je na sprzedaż. Po zakupie można je doprowadzić do stanu jezdnego we własnym zakresie, lub je zezłomować, co też przyniesie jakąś korzyść finansową.

17 lokomotyw serii EP07 i EU07 znajduje się w Gdyni Postojowej, 5 kolejnych w Remtraku Opole (tych nie udało się zmodernizować w nieistniejącym już Olkolu), 1 sztuka jest we Wrocławiu. Termin przesyłania wniosków o dopuszczenie do licytacji upływa w dniu 29.02.2023 r. o godz. 15.00.

Niezależnie od sprzedaży wspomnianego taboru PKP Intercity cały czas poszukuje leasingodawców lokomotyw zarówno spalinowych jak i elektrycznych. Zwłaszcza tych pierwszych mu brakuje. Ostatnio operator kupił kolejne szybkie lokomotywy z Newagu. Piszemy o tym tutaj. 
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5