Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

PKP Intercity nie wynajmie belgijskich lokomotyw

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
30-12-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
PKP Intercity nie wynajmie belgijskich lokomotyw
fot. MS, Rynek Kolejowy
PKP Intercity odrzuciło ofertę Seville Rail Rent, które chciało wydzierżawić PKP Intercity dziesięć lokomotyw elektrycznych, z których część miała prowadzić pociągi z prędkością 160 km/h.

Pomimo tego, że oferta firmy leasingowej mieściła się w kosztorysie zamawiającego, PKP Intercity nie zdecydowało się na wypożyczenie belgijskich lokomotyw, które zaoferowała spółka. Polski operator chce wypożyczyć 10 pojazdów, z których część musi poruszać się z prędkością 160 km/h, a część - 125 km/h. Konieczność leasingu wynika z problemami z terminowymi naprawami i serwisem własnych lokomotyw EP09.

– Badanie oferty wykazało, że podlega ona odrzuceniu we wszystkich częściach zamówienia, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp – napisało PKP Intercity nie precyzując co konkretnie dyskwalifikowało ofertę leasingodawcy. W związku z tym, że na wszystkie pięć zadań w przetargu ofertę złożyło wyłącznie Seville Rail Rent, przetarg został unieważniony.

Zadaliśmy operatorowi pytanie dotyczące konkretnych przyczyn, dla których nie wziął pod uwagę oferty wynajmu belgijskich lokomotyw HLE 21. O ich obecności w Polsce i parametrach piszemy tutaj.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5