Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

PKP Intercity chce wynająć elektrowozy. Nawet powolne

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
15-11-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
PKP Intercity chce wynająć elektrowozy. Nawet powolne
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
PKP Intercity chce na rok pożyczyć dziesięć lokomotyw elektrycznych. Część z nich ma prowadzić pociągi z prędkością 160 km/h, część ma ciągnąć wagony z prędkością 125 km/h.

Po raz pierwszy od wielu lat PKP Intercity decyduje się na wynajem lokomotyw elektrycznych w dużej liczbie. Dotąd spółka posiłkowała się leasingiem tylko w wypadku braku lokomotyw wielosystemowych, zdolnych wyjeżdżać poza kraj, teraz szuka nawet powolnych pojazdów, które osiągną 125 km/h.

Przetarg zorganizowany przez spółkę składa się z 5 zadań. W ramach pierwszych trzech PKP Intercity poszukuje łącznie 6 lokomotyw elektrycznych, zdolnych poruszać się z prędkością 160 km/h. Dwa ostatnie zadania dotyczą czterech elektrowozów, które rozpędzą się do 125 km/h. Ten wymóg w zupełności zrealizują nawet najstarsze lokomotywy EU07.

Wszystkie pojazdy przewoźnik zamierza eksploatować przez rok. Oczekuje, że oprócz wynajmu firma lub firmy leasingujące tabor zajmą się również świadczeniem usług utrzymania. Jak czytamy, „lokomotywy muszą być przystosowane do prowadzenia pociągów pasażerskich na terenie Polski, zgodnie z posiadanymi przez wykonawcę dokumentami dopuszczającymi lokomotywy do eksploatacji”.

PKP Intercity czeka na oferty w przetargu do 29 listopada. Lokomotywy mają podjąć pracę w ramach rozkładu jazdy 2022/2023, który zacznie obowiązywać 10 grudnia.

Według naszej wiedzy PKP Intercity nie zwiększy znacząco pracy przewozowej od grudnia 2022. Od miesięcy spółka boryka się z trudnościami, które dotyczą planowych napraw i przeglądów elektrowozów EP09. Możliwości własnego zakładu – Remtrak – są zbyt niskie w stosunku do potrzeb.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5