Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP Intercity: Nastawiamy się na klienta turystycznego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
28-05-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP Intercity: Nastawiamy się na klienta turystycznego
fot. M. SzymajdaPociąg IC w Żywcu
Jak można się było spodziewać, po 15 maja, w związku ze zniesieniem ograniczeń w przewozie pasażerów na miejscach siedzących w pociągach, wzrosła liczba pasażerów PKP Intercity.

Jak poinformował na konferencji prasowej zarząd PKP Intercity, jeszcze w kwietniu średnio w ciągu dnia pociągami podróżowało 55 tysięcy pasażerów. Po 15 maja średnio-dzienna liczba podróżnych wzrosła do 74 tysięcy pasażerów dziennie. W weekendy zachodzi też konieczność wydłużania niektórych pociągów o dodatkowe wagony.

– Mamy obecne mniej pasażerów biznesowych, ponieważ jest znacznie mniej podróży służbowych, znacznie mniej stacjonarnych imprez i kongresów. Nastawiamy się mocno na klienta turystycznego – powiedział Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Liczba pasażerów byłaby pewnie jeszcze większa, ale możliwość sprzedaży biletów na 100% miejsc została uruchomiona przez PKP Informatyka dopiero w dniu, w którym zniesiono limity. Biletów na wszystkie miejsca siedzące nie można było bowiem kupić z wyprzedzeniem.

PKP Intercity pochwaliło się, że 13 czerwca na tory wyjadą w końcu specjalistyczne wagony Combo, przystosowane do przewozu rowerów, osób niepełnosprawnych, z przedziałem dla drużyny konduktorskiej i dwoma przedziałami dla rodzin (prezentowano je z końcem kwietnia). Na początek dołączanych do pociągów będzie 10 wagonów z 60, które w Pesie zamówił przewoźnik. Pojadą w składzie pociągów IC Piast relacji Gdynia – Kraków – Gdynia, IC Pomorzanin relacji Wrocław – Gdynia – Wrocław oraz IC Mamry relacji Wrocław – Giżycko – Wrocław. W następnej kolejności mają się pojawić w pociągach IC kursujących pomiędzy Szczecinem, Gdańskiem, Olsztynem i Białymstokiem.

Prezes PKP Intercity zapowiedział także inwestycje w wagony, które mogą zabrać więcej rowerów. W taborze przewoźnika zostało już tylko kilka wagonów 609A, które mogą zabrać na swój pokład nawet 30 jednośladów. O więcej informacji na ten temat poprosiliśmy przewoźnika.

Więcej na temat letniego rozkładu jazdy PKP Intercity można przeczytać tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5