Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

PKP Intercity kupi 300 wagonów. "Nowy design, wygodniejsze podróże nocą"

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
15-09-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
PKP Intercity kupi 300 wagonów. "Nowy design, wygodniejsze podróże nocą"
Graf. PKP Intercity
Biuro prasowe PKP Intercity uchyliło rąbka tajemnicy dotyczącego wielkiego przetargu na nowe wagony. Widać pewną zmianę w podejściu do kontraktu. Czy przyniesie to rzeczywiście nową jakość?

Spory przetarg na 300 nowych wagonów z opcją na kolejnych 150 ma być rozpisany przez PKP Intercity w ciągu najbliższych tygodni. Wiemy już, że będzie obejmował różne wagony dostosowane do prędkości 200 km/h. Poprosiliśmy jednak biuro prasowe spółki o więcej informacji.

– Nasza oferta ma jak najlepiej odpowiadać na potrzeby różnych grup pasażerów i różnorodne preferencje, dlatego to zamówienie ma objąć zróżnicowane wagony: pierwszej i drugiej klasy, przedziałowe i bezprzedziałowe, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, przygotowane do przewozu rowerów oraz restauracyjne – napisała Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity.

Zupełną nowością mają być wagony „dzienno-nocne”, umożliwiające komfortowe podróże w nocy. Czy będą to kuszetki, które w ciągu dnia będą mogły służyć jako wagony z miejscami do siedzenia, czy sliperetki, a może zwykłe wagony drugiej klasy z wygodnymi fotelami i możliwością całkowitego wygaszenia oświetlenia (o czym ponownie zapomniano przy ostatnich kontraktach)? Tego jeszcze nie wiemy. Co ważne, wagony mają wprowadzić nową jakość do podróży, co nie wyszło najlepiej przy okazji ostatniego zamówienia realizowanego w FPS. 

– Wagony będą projektowane w oparciu o nowe podejście do designu. Prędkość eksploatacyjna pojazdów ma wynosić co najmniej 200 km/h. Wagony powinny mieć możliwość kursowania na terenie Polski, Czech, Niemiec, Austrii, Słowacji, Węgier i Litwy. Więcej informacji podamy w momencie ogłoszenia przetargu – dodała Marta Ziemska.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5