Partnerzy serwisu:
Biznes

PKP Cargo: Szanse na większe przeładunki w Medyce

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
12-02-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
PKP Cargo: Szanse na większe przeładunki w Medyce
fot. PKP Cargo Connect
PKP Cargo Connect prowadzi rozmowy w sprawie uruchomienia przewozów intermodalnych przez Ukrainę do Turcji. Cel tego przedsięwzięcia to aktywizacja „korytarza środkowego” na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku. Przeładunek kontenerów ma odbywać się w terminalu w Medyce – informuje PKP Cargo.

Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia pociągów intermodalnych na trasie Turcja – Ukraina – Polska. – Celem tego przedsięwzięcia jest aktywizacja tzw. korytarza środkowego w przewozach Europa – Azja – wyjaśnia rzecznik prasowy PKP Cargo Krzysztof Losz. Za transport kontenerów do Polski przez przejście graniczne w Medyce i dalej na zachód Europy oraz w kierunku odwrotnym będzie odpowiadać spółka PKP Cargo Connect. Jak zapewnia rzecznik, w oparciu o sieć własnych terminali jest ona w stanie zrealizować pełen łańcuch logistyczny. Na odcinku ukraińskim przewozem zajmie się natomiast spółka zależna Kolei Ukraińskich CTS Liski, powołana do zarządzania i rozwijania przewozów kontenerowych i innych usług logistycznych oraz odpowiedzialna za zagraniczną ekspansję przewoźnika.

Rola terminalu w Medyce jest w projekcie kluczowa. Obiekt o powierzchni 13 hektarów, z dużą halą magazynową i torami szerokimi oraz normalnymi, stanie się miejscem przeładunku na środkowym korytarzu Nowego Jedwabnego Szlaku. – Specjalizujemy się w przeładunku wyrobów stalowych, ładunków sztukowych, wyrobów ceramicznych. Posiadamy możliwość świadczenia usług przeładunkowych w relacji bezpośredniej wagon/wagon lub wagon/samochód, ale także w relacji pośredniej z czasowym składowaniem na placach lub w magazynie o powierzchni 4500 mkw. – mówi cytowany w komunikacie prasowym członek zarządu PKP Cargo Connect ds. operacyjnych Witold Strobel.

Jak dodaje, spółka jest przygotowana do nowych zadań. – Oprócz rozmów z potencjalnymi klientami z Chin jesteśmy obecnie na etapie rozmów z ukraińskim partnerem CTS Liski, ale już dzisiaj widać, że potencjał przejścia w Medyce jest znaczący – zapewnia. PKP Cargo Connect świadczy też usługi dodatkowe przy transportach intermodalnych (odprawy celne, rozformowanie ładunków z kontenerów oraz rozwożenie transportem samochodowym).

Prezesa PKP Cargo Czesław Warsewicz przekonuje, że dzięki uruchomieniu regularnych połączeń kolejowych na Ukrainę i do Turcji wzrośnie strategiczne znaczenie Medyki na mapie transportowej Polski i Europy. – Przez ten punkt mogą być przewożone nie tylko ładunki z Chin do Europy i z Europy do Chin. Medyka powinna stać się także ważnym węzłem dla wymiany handlowej między krajami Unii Europejskiej a Ukrainą i Turcją oraz innymi państwami azjatyckimi – uważa prezes. – Jeśli potwierdzą się prognozy dotyczące znacznego zwiększenia w kolejnych latach ruchu kolejowego między Azją a Europą, to spedytorzy tym bardziej będą zainteresowani wykorzystywaniem korytarza transportowego biegnącego przez nasz terminal w Medyce – uzupełnia.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5