Partnerzy serwisu:
Świat

Pierwszy pociąg PKP Cargo International do Włoch

Dalej Wstecz
Data publikacji:
12-11-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

ŚWIAT
Pierwszy pociąg PKP Cargo International do Włoch
Fot. PKP Cargo International
PKP Cargo International (dawniej AWT) obsłużyło w ubiegłym tygodniu pierwszy bezpośredni przewóz towarowy między Czechami a Włochami. Dostawę udało się zrealizować w czasie o 2 dni krótszym od zakładanego. Przewoźnik podkreśla, że jest to kolejny krok na rzecz umacniania pozycji grupy PKP Cargo na europejskim rynku logistycznym, zwłaszcza w korytarzu północ – południe.

Ładunek stanowiło 1220 ton koksu. Pociąg wyruszył z Ostrawy, a zakończył bieg na stacji Villa Opicina koło Triestu, przy granicy włosko-słoweńskiej. Trasa prowadziła przez terytorium aż sześciu państw. Skład był prowadzony wielosystemową lokomotywą elektryczną Siemens Vectron – dzięki temu nie było potrzeby zmiany lokomotywy na granicach systemów zasilania, choć na odcinku słoweńskim górzysty profil linii wymusił zastosowanie trakcji podwójnej. Realizacja przewozu w obie strony wraz z rozładunkiem zamiast planowanych 12 dni zajęła dziesięć.

Był to pierwszy w historii kurs lokomotywy PKP Cargo International z własnym pociągiem do Włoch. Konieczne było w tym celu specjalne zezwolenie na wjazd. Nadawca ładunku jest natomiast klientem spółki od wielu lat. 

Według prezesa PKP Cargo International Macieja Walczyka kontrahenci byli zadowoleni z terinowej i bezproblemowej usługi. – Z sukcesem realizujemy nasze ambitne cele, pozyskując nowe usługi międzynarodowe i umacniając pozycję Grupy PKP CARGO International na wysoce konkurencyjnym europejskim rynku kolejowym. Dzięki naszemu know-how pomogliśmy naszemu wieloletniemu klientowi z Ostrawy – podkreślił prezes. Do takiego rezultatu przyczynił się zarówno nowoczesny tabor, jak i kompetencje pracowników spółki. – Mimo pandemii COVID-19 udowadniamy, że jesteśmy stabilnym dostawcą usług transportowych i logistycznych – dodał.

Warto przypomnieć, że trzy Vectrony zostały kupione przez PKP Cargo International (jeszcze jako AWT) właśnie z myślą o zastosowaniu na długich trasach międzynarodowych. Pojazdy zostały dostarczone 1 lipca ubiegłego roku. Również spółka-matka PKP Cargo kupuje kolejne wielosystemowe lokomotywy tej serii.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5