Partnerzy serwisu:
Pasażer

Niemcy: Od dziś miejscówki w pociągu tylko przy oknie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-11-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Niemcy: Od dziś miejscówki w pociągu tylko przy oknie
Fot. trainphotographyde
Od dziś w pociągach państwowego przewoźnika Deutsche Bahn będzie można rezerwować tylko miejsca przy oknie. Zmiana ma pozwolić na większe rozproszenie pasażerów w pociągach.

Wprowadzony na początku miesiąca w Niemczech mini-lockdown zostanie przedłużony. Decyzja zapadała po środowym spotkaniu kanclerz Niemiec Angeli Merkel i premierów krajów związkowych. Podjęte dotychczas środki doprowadziły wprawdzie do zahamowania wzrostu zakażeń koronawirusem, ale nie doprowadziły do zmniejszenia ich liczby. Stąd nie tylko przedłużenie aktualnych obostrzeń, ale także ich zaostrzenie. W dalszym ciągu pozostaną zamknięte restauracje, siłownie, muzea i in. W sklepach wielkopowierzchniowych przebywać będzie mógł 1 klient na 20 m2. W mniejszych sklepach w dalszym ciągu obowiązywać będzie dotychczasowe rozwiązanie, czyli 1 osoba na 10 m2.

Jako że środki komunikacji zbiorowej są bezpieczne, czego dowodzą m. in. niemieckie badania, nie będą tu obowiązywać ograniczenia liczby pasażerów. Aby zapewnić jednak większy odstęp i tym samym zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo i komfort, od dzisiaj w systemach rezerwacyjnych państwowego przewoźnika Deutsche Bahn dostępne będzie ok. 60% miejsc w pociągach dalekobieżnych. Osoby podróżujące w pojedynkę rezerwować będą mogły tylko miejsca przy oknie. W przypadku dwójki podróżnych lub rodzin przydzielane będą miejsca naprzeciwko siebie lub obok. W przedziałach sześcioosobowych dostępne będą dwa miejsca.

W przeciwieństwie do Polski, rezerwacja miejsc w dalszym ciągu nie jest obowiązkowa, ale z uwagi na sytuację epidemiologiczną - zalecana (o zasadach przydzielania miejsc w Polsce przeczytasz tutaj). Osoby bez miejscówek będą proszone o zachowanie w miarę możliwości odstępu od zajętych miejsc, zaś konduktorzy informować będą o wolnych miejscach np. w innych wagonach. Obecnie wypełnienie pociągów EC/IC i ICE sięga średnio 20-25%. Narodowy przewoźnik ma rekordowe straty.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5