Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP IC: Zmiany w algorytmie przydzielania miejsc, pasażerowie nie będą grupowani

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-09-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP IC: Zmiany w algorytmie przydzielania miejsc, pasażerowie nie będą grupowani
fot. PKP IC
Jak poinformowało PKP Intercity, wdrożone zostały zmiany w algorytmie dotyczącym zasad przydzielania miejsc w systemie sprzedaży biletów. Nowe rozwiązanie pozwoli na równomierne rozmieszczenie zarezerwowanych miejsc w wagonach.

Jak wyjaśnia przewoźnik, od teraz w pierwszej kolejności w wagonie lub pociągu rezerwowane są skrajne miejsca w kolejnych przedziałach. Po zajęciu tych miejsc dopełniane są kolejne przedziały. – W efekcie podróżni będą rozmieszczani w miarę równomiernie we wszystkich wagonach – ma nadzieję przewoźnik. Nowy sposób przydzielania miejsc obowiązuje na połączenia, które są realizowane od 18 września br. Rozwiązanie to będzie w pełni widoczne od 18 października br., co ma związek z 30-dniowym okresem przedsprzedaży na przejazdy w relacjach krajowych – wyjaśnia PKP Intercity.

Przypomnijmy, że w czasie trwającej pandemii system sprzedaży biletów był wielokrotnie krytykowany za grupowanie pasażerów w jednym miejscu pociągu, zamiast równomiernego rozkładania miejscówek. PKP Intercity długo nie mogło jednak wprowadzić odpowiedniego rozwiązania, co eksperci zrzucali na karb archaicznego systemu sprzedaży biletów KURS90. Przed miesiącem został zresztą ogłoszony dialog techniczny na jego następcę.

Teraz przewoźnik podkreśla w komunikacie, że jego system sprzedaży był w ostatnich latach wielokrotnie modyfikowany i aktualizowany. PKP IC przypomina, że od 5 sierpnia br. pasażerowie łatwiej mogą zwrócić lub wymienić bilety kupione w systemie e-IC. Dotychczas obowiązujące 15 minut na zakup i zwrot oraz 30 minut na wymianę biletu zostały skrócone do 5 minut przed odjazdem pociągu (z wyjątkiem sprzedaży niektórych biletów w komunikacji międzynarodowej – wagony sypialne i z miejscami do leżenia; a także zwrotów biletów w komunikacji międzynarodowej). Można też już rezerwować w systemie e-IC miejscówki do biletów okresowych, zakupionych również  w innych kanałach sprzedaży, na przejazdy wszystkimi kategoriami pociągów oraz  w aplikacjach IC Mobile Navigator i SkyCash na przejazdy wyłącznie w pociągach TLK i IC, do zakupionych biletów okresowych w dowolnych kanałach sprzedaży (np. w kasach). Komfort planowania podróży zwiększyło także wprowadzenie w maju 2019 r. funkcji koszyka zakupowego – wylicza przewoźnik. 
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5