NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Nie będzie tarcz TBM w Łodzi

| jm, Rynek Kolejowy/Gazeta Wyborcza 29.11.2012 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2012-11-29 09:45:23 Autor: Bozia
---.range86-171.btcentralplus.com

Bozia
TBM będzie wiercił tunel Fabryczna - Kaliska.
2012-11-29 09:55:25 Autor: d3
---.180.110.101.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@Bozia
W dup...e.
2012-11-29 09:58:55 Autor: Bozia
---.range86-171.btcentralplus.com

Bozia
Milcz pomiocie Nowaka i Furgalskiego.
2012-11-29 10:46:30 Autor: pasaÄšźer1
---.152.20.152
No cóż - i wszystko jasne.

Harmonogram utajniony - a jakież to są powody utajnienia harmonogramu inwestycji budowanej za publiczne pieniądze ??? Przyjdą obce i ukradną ?

Tunel będzie budowany metodą odkrywkową lub tarczą TBM

Dworzec będzie czołowy lub przelotowy

KDP będzie lub nie będzie

Bozia - czy Wy tam w Łodzi wiecie w ogóle co robicie ?

Jak rozumiem budowa trwa w najlepsze i zgodnie z najlepszą strategią wojenną będziemy sprawdzać wszystko bojem.

A może utajnić sam fakt inwestycji ?
2012-11-29 11:41:37 Autor: Bozia
---.range86-171.btcentralplus.com

Bozia
- Z tym TBMem, Torpol wyskoczył jak filip z konopi. Wystarczyło zrobić kilka dodatkowych badań geologicznych i wyszło, że jednak nie ma potrzeby tarczy... W dodatku, nikt nie miał ochoty dokładać do i tak wysokiej kosztowo inwestycji.

- Sam dworzec nie będzie czołowy, gdyż powstanie zachodnia głowica dworca, gdzie tory będą kończyć się na wysokości Łódzkiego Domu Kultury.

- KDP nie będzie do momentu zmiany ministra, na bardziej perspektywicznego...
2012-11-29 12:21:48 Autor: goscfr
---.mmpnet252.tnp.pl
To pan Paweł Dziwisz z PLK zrobił z siebe pajaca, to wypadaloby teraz zwolać konferencje prasową i wyjasnic szczególy techniczne budowy, jaka w koncu techniką bedzie robiony tunel
2012-11-29 12:26:15 Autor: TW
---.181.19.153.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@d3

Cóż za głębia... Na antyłódzkich salonach się tak wyrobiłeś?

Psy szczekają, karawana idzie dalej.
2012-11-29 14:04:31 Autor: fry
---.play-internet.pl
ciag dalszy niekompetencji lodzkich urzedasow i nielubiacych lodzi ich kolegow z centrali. w tym miescie nie ma sznas na rzadna inwestycje bo cala w-wa i 3/4 Polski jest chora z nienawisci do tego miasta, pytanie dlaczego? Dlaczego kazdemu zalezy na udupieniu Lodzi i jak maja sie wobec tego czuc jej mieszkancy wyzywani od biedoty, roboli, bezrobotnych itp. zwlaszcza ci wyksztalceni, z kultura osobista, obyciem towarzyskim i pracujacy nie tylko dla siebie ale rozwniez z pozytkiem dla spoleczenstwa.
2012-11-29 14:16:34 Autor: :)
---.play-internet.pl
@Bozia może i gość jest pomiotem Nowaka i Furgalskiego za to Ty jesteś pomiotem Grabarczyka-Nieudacznika :)) :))
2012-11-29 14:29:38 Autor: Bozia
---.range86-171.btcentralplus.com

Bozia
^^

No nie wiem, czy Grabarczyk był nieudacznikiem, bo on przynajmniej rozpoczął jakiś progres inwestycji, a Nowak po ponad roku urzędowania jak na razie, co zrobił to zamroził perspektywiczny projekt KDP, i dał Wrocławiowi tą całą protezę.

W przeciwieństwie do bandy Nowaka, Cezary nie prowadził takiego anty-lobby przeciwko jednemu miastu!
2012-11-29 15:05:53 Autor: :)
---.play-internet.pl
No jak nie ? a KDP na UĆ to kto próbował przeforosować jak nie Grabarczyk co ? a o rozkładzie na 2010/2011 sie zapomniało ? samo sie k*rwa zrobiło ? do tego klimatyzowane składy IC na UĆ ? wszystko na UĆ a reszta kraju sie może smakiem oblizać przez takich baranów.. wolę Nowaka jak nieudaczników z Łodzi w rządzie.. bo tam tylko we własną kieszeń wkładają..
2012-11-29 15:09:09 Autor: :)
---.play-internet.pl
Dla mnie to mogą nie budować tej waszej Łodzi i niech wam w p...du zostawią wielką dziurę jak cała ta wasza mieścina, co całe buractwo z Łodzi przyjeżdża do stolicy i nawet nie potrafi sie kulturalnie zachować.. krótko
2012-11-29 15:15:56 Autor: fastcracker
---.xdsl.centertel.pl

fastcracker
przestańcie się kłócić
2012-11-29 15:23:08 Autor: Bozia
---.range86-171.btcentralplus.com

Bozia
Bo Y przez Łódź jest bardzo dobry plan, łączący największe aglomeracje w Polsce.

Rozkład 2010/2011, co się zrobiło? Puszczenie Sukiennic i Cegielskiego przez E20 i CMK? Myśli, że to sprawka Cezarego?! Ĺťałosne... To sprawka wieloletniego zabiegania przez łódzkie stowarzyszenia, opierając się na spadającej ilość pasażerów, dla których jazda przez Częstochowę jest nie do zaakceptowania.

Jeden jedyny Łodzianin, na Gdańsk kursują trzy i to jeszcze lepsze składy, od nowego rozkładu kolejny (Artus), więc przymknij buźkę, nie rzucaj na lewo i prawo hipokryzją...

Wole "nieudacznika", który myślał perspektywicznie i wolał dogłębnie inwestować, niż prawdziwego nieudacznika, który myśli wyłącznie z dnia na dzień, a jego receptą dla kolei są rewitalizacje, przy budowie nowych autostrad i dróg expresowych.
2012-11-29 15:24:27 Autor: Bozia
---.range86-171.btcentralplus.com

Bozia
"Dla mnie to mogą nie budować tej waszej Łodzi i niech wam w p...du zostawią wielką dziurę jak cała ta wasza mieścina, co całe buractwo z Łodzi przyjeżdża do stolicy i nawet nie potrafi sie kulturalnie zachować.. krótko"

Piękny poziom hipokryzji, jeszcze miszczem... :D
2012-11-29 15:26:45 Autor: Bozia
---.range86-171.btcentralplus.com

Bozia
@fastcracker

Niech on przestanie strzelać jadem, bo chyba wyłączenie to potrafi...
2012-11-29 16:42:35 Autor: Bozia
---.range86-171.btcentralplus.com

Bozia
- "Minister transportu Sławomir Nowak wyliczał, że w latach 2007-2012 na Dolnym Śląsku na inwestycje drogowe wydano 5,5 mld zł, a na kolejowe - 1 mld 200 mln zł. - To wszystko sprawia, że województwo dolnośląskie staje się coraz lepiej skomunikowane i - obok Śląska - staje się chyba najlepiej skomunikowanym regionem w kraju - powiedział.

Nowak zaznaczył, że modernizowane jest połączenie kolejowe przez Koniecpol tak, aby w 2014 r. wrocławianie mogli dojechać pociągiem do Warszawy w 3,5 godziny."


Cała Polska buduje swój Wrocław?
2012-11-29 20:56:38 Autor: Stiepan
---.opera-mini.net
Uć już Grabarz zbudował, teraz czas na moje miasto Wrocław. Ja bym jeszcze kible z wrocka wrzucił w potrojnej trakcji na Uć - Wawa i gra musica :)
2012-11-30 13:30:28 Autor: Bozia
---.range86-171.btcentralplus.com

Bozia
Tylko, że te inwestycje są z lat 2007 - 2012, kiedy ministrem był Cezary (bez roku 2012, w którym Nowak nic nowego nie zapoczątkował), więc upada mit, że Grabarczyk budował wyłącznie swoją Łódź...
2012-11-30 16:08:45 Autor: konradzet
---.centertel.pl
@ :)

Do stolycy przyjeżdża też buractwo z Radomia, Lublina, Białegostoku a nawet ze Śląska czy Gdańska. Jest też trochę ziemniactwa z Wrocławia :-)
2012-12-02 19:55:18 Autor: GFM
---.warszawa.vectranet.pl
A kto powiedział, że tarczą jest drożej niż odkrywką?
Znacznie mniej ziemi do przekopania/przewiezienia.
A koszty społeczne?
Taki tunel bez tarczy to głupota.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.